Rotterdamse voetbalclub wint internationale wet Islrijd (4-0) Van onze verenigingen H.B.B. RotterdamBosto Antwerpen De heer Meyer temidden van zijn Belgische spelers Op zaterdag 7 juni jl. heeft onze voetbalclub H.B.B. een wedstrijd ge speeld tegen S.K. (Sympathisanten kring) Bosto, een elftal van rijstpelle- rijen N. C. Boost N.V. te Merxem (Antw.), één van onze leveranciers. De Belgische spelers waren, vergezeld van een zestigtal supporters, naar Rotterdam getogen, waar allen in de Raadskelder van de brouwerij werden ontvangen. Daarna ging men geza menlijk naar het terrein „Duyvestein" aan de Grindweg, waar de ontmoeting plaats zou vinden. Reeds direct na de aftrap zetten de gastheren een offensief in, dat resul teerde in een doelpunt, gescoord door van Wulffele. Langzamerhand werden de HBB-ers echter teruggedrongen en ging de strijd gelijk op. Het echte Hollandse klimaat kwam ook een woordje meespreken en zorgde voor een hevige plensbui, die de nodige afkoeling voor de busreizigers bracht. Na de rust trachtten de twee elftallen de bakens te verzetten, maar geen van beide ploegen slaagde erin een over wicht te verkrijgen. Een straffe wind en een slecht terrein beïnvloedden het spel in hoge mate. Kort voor tijd gingen de Antwerpenaren door de knieën en wisten de Maasstedelingen door doelpunten van Van der Horst (2x) en Van Ardenne de score tot 4-0 op te voeren. Ondanks de aanmoedi gingen van hun supporters slaagde Bosto er niet meer in een welverdiend tegendoelpunt te scoren. De mannen uit de Sinjorenstad hebben zich echter kranig geweerd, vooral als men be denkt, dat Bosto pas een jaar geleden werd opgericht. H.B.B. loopt echter al zo'n jaar of één-en-dertig mee. Bier-estafette Na afloop werd in de raadskelder de inwendige mens versterkt. De heer Van Achthoven, voorzitter van de H.B.B., hield een korte speech en bood elk der Belgische spelers ter herinnering een sierpul aan. De heer Meyer, beheerder-bestuurder van de firma Boost, nodigde in zijn toespraak H.B.B. uit voor een returnmatch in Antwerpen. Dit werd natuurlijk gaar ne geaccepteerd. Tevens overhandigde de heer Meyer een prachtig model van het Atomium, de blikvanger van de wereldtentoonstelling te Brussel. Dat de Belgen de beste bierdrinkers ter wereld zijn, bewezen de spelers van Bosto door het elftal van H.B.B. tweemaal in een bier-estafette te verslaan. De avond werd verder doorgebracht met muziek, dans en het consumeren van de nodige Heineken's biertjes met de daarbij behorende hartigheden. Al met al een zeer geslaagde ontmoe ting, die voor herhaling zeer zeker in aanmerking komt. A. J. SPELBRINK De Nederlandse gastheren (H.B.B.-Rotterdam) De Belgische gasten (S.K. Bosto-Antwerpen)

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 13