„Heineken's koek op Expo 58 2 de eeuwfeestenpaleizen voert), meteen aan de rech terhand de Brusselse „Heineken's Hoek" aantreft. Met het gezicht naar de Beneluxlaan is deze het sluitstuk van het Agrarisch paviljoen en vormt daarmee een harmonisch geheel. Het interieur (architectenbureau Boks) is strak gehouden en biedt plaats aan 100 bezoekers, terwijl er omheen een terras is ontworpen, vanwaar 150 Expo-bezoekers kunnen genieten van zon en omringende architec tuur. Als unieke bijzonderheid zij vermeld dat alle stoelen en tafels van deze Heineken's Hoek aan de grond vastzitten, zodat er geen wanorde van zit plaatsen kan ontstaan. Vaderlandse gerechten Er worden voornamelijk vaderlandse gerechten en specialiteiten geserveerd, terwijl bij de specifiek Hollandse hapjes zeker de nieuwe haring niet zal ontbreken. Dat er Heineken's Bier, known all over the world, geschonken wordt behoeft geen betoog. Wel zij vermeld dat al in de eerste week van zijn bestaan gebleken is, dat de Heineken's Hoek, naast de Nederlanders natuurlijk, duizenden buitenlandse bezoekers trekt, onder wie een groot aantal Ameri kanen, die er speciaal op uit zijn „een lekker, goed gekoeld, voortreffelijk geschonken glaasje Heine ken's Bier" te drinken. Nederlands personeel Het uit veertig man bestaande personeel dat u van 's ochtends tot 's avonds bedient, is speciaal voor de Brusselse Heineken's Hoek aangesteld en uit Nederland afkomstig. Ze wonen 1 km buiten het expositieterrein in een speciaal voor hen ontworpen soort bungalow, waarin slaapkamers en al het nodige comfort aanwezig zijn. Typerend voor de nauwgezetheid waarmee de Nederlander werkt is, dat in tegenstelling tot vele andere gebouwen op de Expo de Heineken's Hoek op 25 maart dus 24 dagen voor de opening als een van de eerste reeds gereed was gekomen. Een uitkomst voor de duizenden werklieden op het terrein, die af en toe hun dorst konden komen lessen met een glaasje pils. Eind augustus 1957 was men met de bouw van de Wereldtentoonstelling in Brussel zover gevorderd, dat de exploitatie van de café-restaurants in de paviljoens van de verschillende deelnemende landen op dat moment een van de belangrijkste agenda punten vormde. Het was toen dat de Heineken's Brouwerij door het Commissariaat Generaal Wereldtentoonstelling Brussel 1958, afdeling Nederland, werd aangezocht de exploitatie van een café-restaurant op de Neder landse inzending op zich te nemen. Heineken is daarop ingegaan en heeft de feitelijke en directe exploitatie in handen gegeven van de aan haar geaffilieerde Holbein Restaurant n.v. te Rotterdam, waarin eveneens de befaamde Rotterdamse „Heine ken's Hoek" is gevestigd. Tegenover Beneluxpoort Het resultaat is dat men, wanneer men door een van de tien hoofdingangen, t.w. de Beneluxpoort, binnenkomt, (welke gelegen aan de Beneluxlaan het eerste gedeelte van de asverbinding vormt, die vanaf de genoemde poort via het Atomium naar

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 4