13 100.000 ste Uit Paramaribo ontvingen wij van onze Surinaamse agente, de Wilfred E. van Romondt's Handelmaatschap pij N.V., twee foto's die gemaakt zijn ter gelegenheid van de aflevering van het honderdduizendste karton bier in het afgelopen jaar. Op de bovenste foto ziet u, omringd door vier bierknechten, met het hon derdduizendste karton in zijn handen de heer C. Struyk, de magazijnmees ter die 35 jaren van trouwe onafge broken dienst bij de Van Pvomondt's Handelmaatschappij achter de rug heeft. Daaronder, v.l.n.r. de heer J. C. de Zwart, verkoopchef voor Heineken's bier, de heer Struyk en een bierknecht. Van onze verenigingen Heineken s Mannenkoor Rotterdam, zong in Ons Huis Het Heineken's Mannenkoor gaf op 4 januari jl. in de zaal van Ons Huis in de Gouvernestraat een populair concert. Medewerking verleenden het Hille- gersberg Vaudeville Orkest onder leiding van de heer Ab. van Loon, de sopraan mevrouw Kiesman en de tenor de heer Aad Kooy. Het mannenkoor werd op deze avond met succes begeleid door het Vaude ville Orkest. Ook de sopraan en de tenor oogstten veel bijval met hun op zeer verdienstelijke wijze gezongen duetten uit verschillende bekende operettes. Het koor zelf zong enige bekende en onbekende werken van populaire componisten onder de be zielende leiding van de dirigent, de heer H. W. van Beijnen. Enige van de uitgevoerde werken kwamen niet geheel tot hun recht door het geringe aantal leden, hetgeen dus niet aan de dirigent te wijten is. Maar ondanks dat kunnen wij toch terugzien op een bijzonder geslaagde concertavond. Onze voorzitter, de heer J. Bijl, die de avond opende, deed een beroep op alle aanwezigen om toch vooral het koor te komen versterken. Wij repeteren vrijdagsavonds 8 uur in de koffiekamer op de 3e etage van ons kantoorgebouw. Iedereen is van harte welkom! De secretaris, P. J. v. d. BOS vervoer ook mocht geschieden door beëedigde knechts van de bierbrou wers. Voor de behoorlijke maat van de vaten had de overheid ook nog gezorgd, door te bepalen dat de bier brouwers uitsluitend geijkte maten mochten gebruiken. fl. 200 entreegeld Bij de stichting van het Brouwers gilde in 1675 werd bepaald dat een nieuwe meester bij zijn opname in het gilde niet minder dan 200 gulden moest betalen. Voor een meesterszoon bedroeg dit 50 gulden. De vestigings eisen waren ook toen dus zwaar. Maatregelen dus in overvloed. En dit niet op het eindprodukt alleen, doch ook voor de nodige stoffen en hulp stoffen om bier te kunnen brouwen als brandstof en koren waren verschil lende voorschriften uitgevaardigd, die in een volgend artikel nader zullen worden bezien. c. b. Vervolg van pagina 6 dam of Rotterdam is geweest. Want nog altijd klinkt in zijn oren de uit spraak die een van onze Engelse relaties, Mr. John Hunt, deed toen hij door ir. Van Rossem door het Rotterdamse brouwhuis, met glas-in- lood ramen en de schitterende koperen brouwkuipen werd rondgeleid: „I guess, this is what they call Heineken's cathedral!" (Dit is zeker, wat ze noemen de Heineken's kathedraal!"). „Maar ook wij krijgen een visite kaartje en dat zal wel onze gistkelder en bottelarij worden", en hij leidt ons er vol trots meteen naar toe. „Dit is toch ook iets unieks, nietwaar?" En als wij aan het einde van ons ver haal gekomen nog een bekende vraag willen stellen, neemt hij ons de woor den al uit de mond en besluit met de opmerking „Als ik eerlijk ben moet ik bekennen dat mijn hobby een foute hobby is: nl. de brouwerij. Maar ik hoop t.z.t. mij ook eens aan iets anders te gaan wijden, want ik ben zo graag een natuurvorser."

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 15