Prosil 3 Bier verzacht de overmatige spanning Zenuwachtig? Zorgen? Gaat alles verkeerd? Neem een biertje, of twee, of drie. Zo'n bescheiden drank kan uw zorgen tot de helft verminderen zonder uw prestatie vermogen te doen afnemen. Dit is feitelijk de laatste ontdek king van Dr. Leon A. Greenberg, directeur van het bekende Yale Alcohol Center and Laboratory of Applied Biodynamics. De voornaamste autoriteit van Amerika op het gebied van de uitwerking van alcohol op de men selijke gedragingen, Dr. Greenberg, meldde volgens het Amerikaanse weekblad Newsweek naar aanlei ding van zijn laatste wetenschappe lijke proef: „Het maatschappelijk gebruik van bier kan een belang rijke rol spelen in het verzachten van de overmatige spanning van het dagelijks leven." Dr. Greenberg bouwde voor deze studie een speciale machine, in principe gelijk aan de in Amerika zo bekende leugenverklikker, die hem in staat stelde om individuele veranderingen in kunstmatig op gewekte emoties te meten. De machine was verbonden met een groep mannelijke vrijwilligers, die in een air-conditioned, geluid- dicht vertrek zaten. Men had de vrijwilligers verzocht om pakjes kaarten nauwkeurig te sorteren en Neem een biertje - of twee, of drie te tellen. Tegelijkertijd dronken zij allen bier met een alcoholge halte van 4,3 Gedurende de proef hield men de mannen in een voortdurende toestand van emo tionele spanning door elektrische hoornstoten en andere lawaaima kende toestellen. Na 18 cl bier (een halve fles) toon de de machine aan dat het span ningsniveau van de proefpersonen was teruggebracht met 13%; na 72 cl (twee flessen) was het ver minderd met 37 Op dit moment constateerde Dr. Greenberg:, dat er o' geen teken van intoxicatie was, noch enige achteruitgang in de snelheid en nauwgezetheid bij het sorteren van de kaarten. Hoe is de uitwerking van Martini's en whisky-soda's op spanning en menselijk prestatievermogen? Dr. Greenberg heeft geen onmid- delijke plannen voor een dergelijk onderzoek. Op het ogenblik leidt hij proef nemingen ten aanzien van bier- drinken bij 1000 mannen om vast te stellen in hoeverre zijn ontdek king van toepassing is op de normale beslommeringen en span ningen in het dagelijks bestaan.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 5