aa Het oog gericht op 1 (D) Afgezien van het feit dat deze maand de winter en de lente zich een paar maal hebben afge wisseld, en onze zuidelijke broe ders en zusters uitbundig carnaval hebben gevierd, heeft er zich in onze brouwerijwereld ook nog het een en ander afgespeeld. In de eerste plaats is in Rotterdam de nieuwe Centrale Inkoopafde ling gereedgekomen, die men onmiddellijk tot ,,de flat" heeft omgedoopt. Dat de uitbreiding van deze afdeling niet overbodig was, toont de reportage die wij in dit nummer brengen. Verder vieren de veiligheidscom missies hun eenjarig bestaan, en ook daaraan is ditmaal de nodige aandacht besteed. Dan is er een fotografisch beeld van de sublieme wijze, waarop onze exportafdeling op haar rei zen door het buitenland wordt ontvangen. En daaromheen naturlijk weer alerlei nieuws over ons werk en dingen die betrekking hebben op ons meest getapt produkt. CZ3 ,JELn nu gaan wij zingen: Wij leven vrij, wij leven blij!!" Vrije vogels en verkoopbevordering Op de Coolsingel te Rotterdam is een soort natuurwonder te aan schouwen. Elke dag tegen het einde van de middag strijken op de bomen voor het postkantoor tienduizenden spreeuwen neer. Zij hechten zich als trossen aan de kale takken en voor degenen, die geen plaats kunnen vinden zijn er de daklijsten van het postkantoor, van het gebouw „Utrecht" en van de winkelgalerij van Meuwsen. Het Holbein-restaurant zou het z'n terrasbezoekers bijna als een at tractie kunnen aanbieden, want geen vogelreservaat kan zoveel vogels bevatten als deze kwetteren de spreeuwenmassa telt, die de grotestadsgeluiden overstemt en 's avonds de bomenrij een onwezen lijke, exotische aanblik geeft, dooi de donkere trossen, die van de iepen in de „city-lights" een tro- pisch-vreemde boomsoort maken. Loop er niet onder, want in plaats van dat deze bomen u beschutten, leveren ze een witte jas op, als was u in Arosa. Die overlast heeft de gemeente ertoe gebracht met di verse middelen te trachten de spreeuwenkolonie te verjagen, on der meer door luidsprekers, die de kreet van een vogel in doodsnood voortbrachten. Vergeefs. En zo zullen wij dit zeldzame na tuurverschijnsel in het hartje van een grote stad nog wel even blijven beleven. De vogels voelen zich vrij, zij nestelen zich daar en nergens anders. Ook mensen hebben altijd vrij als een vogel willen zijn en daarom heeft men als straf voor degenen die iets verkeerds doen op onze wereld, de gevangenis uitgevonden. Nu mag worden verwacht, dat nie mand zich te dier plaatse bijzon der gelukkig voelt en bijgevolg werkt men er met tralies en cipiers om iedereen binnenshuis te hou den. Maar deze moderne tijd is wars van hardheid en er zijn mensen, die vinden, dat ook een overtreder van de wet iets toekomt. Daarom organiseert men gezellige avond jes en „vrije" werkzaamheden, waarbij het niet zo héél moeilijk is voor een sluwe vogel een vrije vogel te worden en uit te vliegen. Hetgeen dan ook prompt gebeurt. Tot groot ongerief van de minister van justitie, die tegenwoordig bijna maandelijks en soms weke lijks een directeur van een of an dere gevangenis bij zich moet ontbieden om zich te doen uitleg gen, waarom er nu weer ondeu gende lieden zijn weggelopen, respectievelijk in het bezit zijn van gevaarlijke flesjes, waar voor een normaal mens in de vrije maat schappij niet is aan te komen. Ondanks die gezellige avonden schijnt het de meeste onvrijwillige logés dus nog niet best te bevallen. En toch wil de minister van justi tie z'n (zwarte) schaapjes graag bij elkaar houden. Grotere gestreng heid past niet bij deze tijd, vindt hij blijkbaar, maar laten weglopen past niet bij zijn ministeriële ver antwoordelijkheid. Goede raad is duur. Wij zouden wel een oplossing weten. Maak het de lieden binnen de gevangenismuren zó gezellig, dat ze er niet meer uit willen. Schenk hun dagelijks een paar ge zellige pilsjes en serveer hun een fijn dineetje. Het Holbein-restau rant zal misschien wel bereid zijn voor heel Nederland de diners te verzorgen dat garandeert iets voortreffelijks! terwijl het bier natuurlijk alleen het meest getapte kan zijn. U zult misschien zeggen: „Dat ver hoogt de onveiligheid, want nu zal iedereen ondeugend worden en proberen in de gevangenis te komen". Mijn antwoord? Het is voor de veiligheid misschien beter, dat onze mede-Nederlanders de gevangenis inlopen, dan zoals nu eruit. Dat geeft maar over vallen en andere griezeligheden, waar de dagbladen de laatste maanden vol van staan. En bovendien, hoe meer lieden achter slot, hoe meer ons meest getapte bier gedronken zal worden (ander bier komt natuurlijk voor dit nobele doel niet in aanmer king), hetgeen in januari weer het winstaandeel verhoogt van u, ge duldige lezer, zowel als van ARGUS

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 3