Brouwerij le Aba voltooid Nederlanders bouwden een fraaie brouwerij met kantoren In ons nummer van juni jl. heb ben wij al een paar foto's opge nomen ter gelegenheid van het maken van het eerste brouwsel van de Nigerian Breweries Ltd. in Aba. Nu de gebouwen alle zijn voltooid en het gras in de grasperken is opgekomen, geven wij in dit num mer nos: een tweetal foto's van het kantoorgebouw en een tweetal foto's van het ziederij- en silo- gebouw. Deze zeer fraaie gebouwen wer den ontworpen door het Ingeni eursgebouw Dwars, Heederik Verhey te Amersfoort in samen werking met de architect ir. Klokke te Amersfoort. Ir. Gobee, ir. Schut en ir. Hofland van genoemd ingenieursbureau hielden toezicht op de bouw, die onder buitengewoon moeilijke weersomstandigheden werd uitge voerd door de Britse aannemer Taylor Woodrow. Onze montageploeg, die destijds onder leiding stond van ir. Lagaay, is nu voor een groot deel naar de Belgische Kongo vertrokken, om daar ander montagewerk te ver richten. Van Heineken's zijde zijn thans te Aba aanwezig: de heren Haythornthwaite, Van Elswijk, Ek- ■UHl keiboom, Verhoeven, Scheerder, Debeger en Provily. Het bedrijf werkt van het begin af op volle produktie en reeds het vorige jaar werd de limonadefa- briek van een tweede bottelcolonne voorzien. De gebouwen zijn zoda nig op het terrein geplaatst, dat de capaciteit van het bedrijf met 300 kan worden verhoogd zon der dat er ruimtegebrek optreedt. Voorlopig wordt er evenwel aan uitbreiden nog niet gedacht. Bij de foto's: Bovenaan de ziederij en het silo gebouw foto Lens van Rijn). Daaronder de voorgevel van de zie derij en het silogebouw foto Motley). Beneden twee foto's van de ingang en het kantoorgebouw, waarvan de linkse is genomen van het dak van de ziederij af foto's Hofland) ■aiassiiiii ssisaaaaagg

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 13