(foto 2) tussen een Heineken's elftal en de rest van Hollandia. Helaas bleef de strijd onbeslist. Vanzelfsprekend werd na afloop van de wedstrijd een biertje gedronken, waarbij ook de dames van Nigimij zich goede klanten van ons produkt betoonden (foto 3) Als u de voorraden ziet (foto 4) welke de Nigimij aanhoudt, zult u nauwe lijks kunnen geloven, dat zij toch nog wel eens bijna zonder bier zitten. Maar bij een vrolijke stemming zoals op foto 5, wordt er in Nieuw-Guinea nl. al gauw een pittig glaasje bier ge dronken, waarbij de temperatuur natuurlijk ook een woordje mee spreekt. Er bestaat geen twijfel over dat Hei- neken ook in Nieuw-Guinea het meest getapt is, en er zijn zelfs afnemers die afficheren dat zij uitsluitend Hei neken's verkopen (foto 6). Vervolgens ziet u nog een foto van onze actieve agent in Nieuw-Zeeland, de heer Mac F. Boyle van de firma Gilbert McCaul Go. (New Zealand) Ltd. (foto 7). Zelfs in het verre Nieuw-Zeeland wordt ons bier bijzonder gewaardeerd, alhoewel het lange transport een Heineken's Pilsje niet goedkoper maakt. Naast de bijna 100 liter Nieuwzee- lands bier, welke iedere Kiwi, zoals de Nieuw-Zeelander zichzelf noemt, per jaar drinkt, bleek het mogelijk nog een aantrekkelijke afzet voor ons in Holland gebrouwen en gebottelde bier te vinden. Nieuw-Zeeland is een prachtig land met nog bijzonder veel mogelijkheden en nog steeds zeer dun bevolkt. Ir H. Wanschers, technical manager van de Tiger en Anchor Brewery in Singapore, was zo vriendelijk de heer Minnema tijdens zijn korte bezoek aldaar iets van de omgeving te laten zien. Op foto 8 ziet u de heer Wan schers in zomers tenue, hetgeen niet verwonderlijk is gezien het klimaat in Singapore. Ten slotte plaatsen wij nog enkele foto's, welke de heer Minnema in Brits-Borneo heeft genomen. Tijdens een tocht op één van de grote rivieren (9), werden enkele huizen van Dajakkers (10) gepasseerd. Deze lieden schijnen inwoning geen be zwaar te vinden en bouwen huizen tot een lengte van meer dan 100 meter, waarbij een gehele gemeen schap onder één dak woont. De laatste foto (11) is genomen in Sibu (Serawak) tijdens een regenbui. De bevolking in de plaatsen in Noord-Borneo is bijna uitsluitend Chinees en oliepapieren parapluies bieden goede diensten in de natte tijd. 10 11

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 11