Het nieuwe laboratorium 7 Het in ontvangst nemen van monsters Het nieuwe laboratorium te Rotterdam is dan eindelijk in gebruik genomen. Het gebouw, dat op de plaats van de oude timmermanswinkel is verrezen, voldoet aan een drin gende behoefte en de verhuizing werd door alle daarbij betrokken partijen met ongeduld afgewacht. Het labora torium bestaat uit een begane grond en twee verdiepingen en herbergt alle afdelingen die tot nu toe in het oude labo ratorium, dat nog uit de dagen van dr. Elion dateerde, waren ondergebracht. Dat oude laboratorium kon terecht als een stuk historie van de Heineken's Brouwerij worden beschouwd. Dr. Elion begon er zijn proe ven met de gist, maar van de geheimzinnige sfeer, die er in die dagen heerste is niets meer over. Inte gendeel, hoeveel vlekken- slachtoffers zijn er in de loop der jaren niet met vaardige hand en op doel- Een gedeelte van het research-laboratorium treilende wijze weer tot schone mensen gemaakt en hoeveel liters „hoogwaardige brandstof" werden hier niet door houders van sigarettenaanstekers „getankt"? Voor degenen, die mogelijk niet zo op de hoogte zijn van de werkzaamheden op het laboratorium, kan gezegd worden, Kijkje in één vein de lokalen van het nieuwe laboratorium dat er ook nog wel iets anders gebeurt. Behalve de veelom vattende dagelijkse bedrijfscontróle op de grondstoffen en op het eindproduct, het bier, worden nieuwe verbeterde methoden en werkwijzen ontwikkeld en problemen uit het bedrijf opgelost. Het spreekt van zelf, dat met de groeiende export van de laatste jaren deze problemen toenemen. Ver der brengen ook de buitenlandse brouwerijen, die geregeld in aantal stijgen en die onder onze controle staan, zowel wat grondstoffen als wat eindproduct betreft, veel werk mede. De personeelsbezetting is daardoor in de laatste jaren toegenomen, hetgeen ook meebracht dat het oude laboratorium qua afmetingen niet meer aan de eisen vol deed. Ons laboratorium vervult dus meer en meer een plaats als centraal laboratorium van het Heinekens con cern en het is daarom van belang, dat thans over een mo dern ingericht gebouw kan worden beschikt. Afdeling Biologische controle

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 7