de '/vmg maar raak" baak 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4- 4- 4- 4 4 4 4 4 «- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 «- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 MEDEDELING BIERFLITSJES 2 Vers van 't Vat is een blad van en voor het personeel van de Heine- ken's Bierbrouwerij Mij. N.V. Het blad wordt geredigeerd door de hieronder te noemen redactie; het kan echter slechts bestaan dooi de medewerking van alle leden van het personeel. Zendt allen Uw bij dragen naar de onderstaande redactie-adressen; doet dit onbe schroomd. De redactie behoudt zich het recht voor artikelen te bekorten of zo nodig om te loerken. Zo veel mogelijk zal dit geschieden in over leg met de inzender. De redactie: Mr. K. L. BE YEN*) Drs. J. GOMBERT Mr. E. C. KETTNER G. E. KLEINGELD G. TIMMER R. VESTERGAARD**) J. J. WOI.FF J. VAN DER ZWAAL Redactieadres te Amsterdam. Redactieadres te Rotterdam. Ditmaal was het geen probleem voor de redactie welke foto de voorpagina van ons lijfblad zou sieren. Natuurlijk een foto van onze per 1 October af getreden Directeur Ir. A. Emmens. Op pagina 3 vindt U een artikel over de heer Emmens van de hand van Jhr. Feith. 4- s- s- 4 4 4 4 4 4 4- 4 4- 4- 4- 4 4 4 4 4 4 4 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4" 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4 4- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4- 4- 4- Het aftreden van ir. J. A. Emmens heeft enige voorzieningen in de Tech nische Afdeling nodig gemaakt. De taak van de heer Emmens is over genomen door de heren Gombert en De Rijke tezamen. De heer De Rijke is in hoofdzaak be last met de technische leiding der buitenlandse brouwerijen. Hem is per 1 October j.l. procuratie verleend. Ir. A. A. M. Bartels is per gelijke datum eveneens benoemd tot procu ratiehouder. De zelfde onderscheiding is ten deel gevallen aan de heer C. W. van de Griendt, die reeds geruime tijd een der verkoopleiders te Amsterdam is. de Directie. Copie voor het volgend nummer van Vers van 't Vat moet vóór 30 November t.s. bij de redactie zijn ingeleverd. Zelfs de gevangenis riskeert men voor het wereldberoemde Heineken's bier. Enige weken geledenop een Zater dagavond omstreeks half elfmaakten twee gasten van onze afnemer Bram Scholte in Schiedam zich op om te vertrekken. Terwijl de één afrekende begaf de andere zich naar het toilet op welke weg hij zich een vat Heine ken's toeeigende. Met het vat in zijn armen klom hij door het W.C.-raam, forceerde de gesloten zijpoort en had al heerlijke visioenen van enige dagen gratis Heineken's biertoen de koffie- huishouder in de gaten kreeg wat ge beurd was. Hij wist de Heineken9s liefhebber te achterhalen en hem het vat afhandig te maken; de dader koos het hazenpad. De politie stelt een onderzoek in", meldde de courant, maar of de dor stige klant het schuurtje is ingedraaid, konden wij niet te weten komen. Op Woensdagavond is het tegenwoor dig in Cityhall te Amsterdam een vrolijke boel in verband met het ge- zelschapspel Quitte of Dubbel. Het zijn aardige, goedlachse mensen en ze zijn gelukkig in de community quiz, de eigen kennis en der anderen dom heid. Heerlijk was het laatst toen een mevroj niet wist aan welke rivier Amsterdam is gelegen. „Kom, kom, dame" hielp de vrager, „denk u eens aan een fijn biertje", en nou, toen wist ze het: „De Heineken", zei ze. In deze rubriek kunnen alle leden van de grote Heineken's familie vragen stellen welke naar beste weten zullen worden beantwoord. Wij verwachten vele vragen uit binnen- en bui tenland en daarom moeten wij U één beperking opleggen; de vragen moeten betrekking heb ben op bier in 't algemeen, op Heineken's Bier in het bizon der en verder op alles wat der brouwerij is. Maar voor bet overige: vraag maar raak. Vraag: Toen we begin September enige koude dagen hadden kwam er op het kantoor in Rotterdam onmiddellijk een verzoek om „warmte". Dit bracht mij tot de vraag: Wat kost het om het ge hele kantoorgebouw gedurende één dag (24 uur) door middel van de cen trale verwarming op kamertemperatuur te brengen en speelt de buitentempera tuur hier een grote rol? Antwoord: Om het kantoorgebouw te Rotterdam in zijn geheel te verwarmen zijn per uur 100.000 calorieën nodig op een gemiddelde najaarsdag en 400.000 calorieën op een koude winter dag; dit betekent in geld uitgedrukt ongeveer 60—, resp. 240,— per dag van 24 uur. Deze cijfers hebben uiter aard alleen betrekking op het kantoor en niet op de zoveel grotere fabriek.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 2