iroler óonnetten Het mooiste op aarde v 10 I Reizen De grenzen zijn toch zonderlinge dingen; Je ziet ze niet, al zou je erop letten En toch begint het reislied met z'n juichende coupletten Aan de andere kant der streep pas goed te zingen. Het blijft de vreugd van rijken en geringen, Men gaat per Cadillac, men gaat per Mobylette, Per Rheingold-eerste-klas of per couchette, In 't reizen ligt 't geluk der stervelingen. Steeds wijder worden onze actie-kringen, Wanneer Minister Staf de hele Veluwe beschiet, Proclameren wij Tirol tot ons recreatiegebied; Je moet toch èrgens „van-je-liela-hola" kunnen zingen! De vrijheid wil zich uiten in een lied; Wie dit niet accepteert, verstaat het leven niet. II „Schenkt man sich Regen in Tirol" O, zwijg toch over al die mooie rozen, Die men elkaar hier in Tirol zou schenken; Ik moet alleen maar aan de regen denken Aan al de watermassa's, die de wolken lozen, Die onophoudelijk als grauwe, natte dweilen Hardnekkig aan der bergen flanken kleven. Dat ik daarvoor mijn goeie geld moest geven! O, zat ik maar in Ermelo of Beden! Maar ik zit hier, op mijn Tiroler stoel, Zo schilderachtig, maar zo hard, zo hard! Terwijl 'k met bier en wijn mijn zit-pijn tart En van mijn medegasten het verveelde smoel. En vol ellende bloedt 't vacantiehart Om d'onrechtvaardigheid van koek en gard! III 25° in de schaduw Aanzie de man: uit hoofde van 't beroep I.iep hij geen honderd meter op een dag. Wanneer je ijverig hem ergens bezig zag, Stond toch zijn Opel vlakbij langs de stoep. Maar nu behoort hij tot de grote troep, Die zich geroepen voelt om bergen te bestijgen; Je hoort hem als een stoommachine hijgen En 't bonzend hart draait hij haast in de soep. Terwijl zijn spijkerlaarzen langs de rotsen schrapen Vult zich de bergbeek met zijn zilte zweet; Maar hoopvol is zijn glimlach, want hij weet, Dat in de hut, waar hij die nacht zal slapen, Hij alle moeheid, elk gezwoeg vergeet: Zijn biertje staat er sneeuwgekoeld gereed! vdz De schoonste dingen op aarde zijn vrouwen, Heineken's bier en paarden. Ik trof het rijmpje aan in een „kunst"- winkel in de onmiddellijke omgeving van de brouwerij, zo omstreeks het einde van Augustus en nog geen honderd meter ver der zag ik een suggestieve plaat van het jaarlijkse concours hippique van de Rotterdamse Manége, die mij aan het mij meren bracht. Het geleerde in de praktijk brengend ben ik naar huis gegaan, waar m'n eigen lieve vrouw wachtte en natuurlijk ook een heer lijk glas Heineken's. Er waar blijven de paarden, zult U zeggen? Wel, daarvan ge noot ik drie dagen later in de Kralinger Hout, waar ik een middag van m'n vacan- tie heb gespendeerd aan het internatio nale concours dat elk jaar weer een groots evenement in onze goede Rotte- stad is. Eerlijk gezegd, heb ik geen kriezel ver stand van paarden, maar ik verbeeld me een beetje gevoel voor schoonheid te be zitten en wat dat betreft komt men op dit jaarlijkse concours aan z'n trek. De elegan ce der paarden, het prachtige springen, de charme der amazones, de lenigheid der ruiters zijn het aanschouwen meer dan waard. Bij de ruiters was het eigenaardig, dat de niet meer zo heel jonge, ja, zelfs enigszins stramme, It.kol. Llewellyn tweemaal op schitterende wijze een eerste prijs wist te behalen. Bij hem speelde zeker niet de lenigheid, maar veeleer grote ervaring de hoofdrol. De paarden demonstreren op zulk een concours hippique zo duidelijk hun ka rakter, dat men zich als leek afvraagt of iemand een goed ruiter kan worden zon der dat hij een goed dierenpsycholoog is en wij kunnen ons voorstellen dat vele ruiters het paard waarmee zij herhaalde lijk successen hebben behaald, een vriend schap toekennen die warmer is dan zij voor mensen koesteren. Telkenjare zijn ook nogal wat brouwerij- mensen bij het concours betrokken en we mogen zeggen dat zij ditmaal wel bijzon dere eer van hun werk gehad hebben. Het organisatie-comité van het C.H.I.O. trof het bovendien buitengewoon met het weer, de toeschouwers uiteraard niet minder. Ja, het was weer een feestelijk toeven die dagen in de Kralinger Hout, een feest, dat voor onze brouwerij een vererend verleng- stukje had door het bezoek van Prins Bernhard aan onze Raadskelder ter gele genheid van de bijeenkomst aldaar van alle deelnemers.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 10