het leven inde brow wenj BIERFLITSJE 4 Naar wij vernemen is te Rotterdam weer aan vier personeelsleden van onze brouwe rij de Landsteiner-penning voor 5 bloed transfusies uitgereikt. Het zijn de heren: G. Groos Wzn., isoleerder; W. H. Henne van het reservepersoneel; M. Hoogen- boom, chauffeur en van tijd tot tijd medewerker aan Vers van 't Vat! en F. J. v. d. Bosch, eveneens van de reserve. Gefeliciteerd met deze mooie prestatie, heren. De heer Looyé bedankt mede namens zijn vrouw de directie, staf en het overige per soneel voor de attentie hem bij zijn 40- jarig jubileum geschonken en voor het prachtige horloge, dat de heer Diekema hem namens de personeelsleden overhan digd heeft. U zult onder de zilveren jubilarissen dit maal een Dordtenaar aantreffen, die geen 25, maar 35 dienstjaren heeft. Het is de heer Pluymert, bierzieder van de brouwe rij „De Sleutel" te Dordt. Tien jaren ge leden behoorde „De Sleutel" nog niet tot ons concern en wij kenden de heer Pluy mert daarom nog niet. Maar nu hij eind 1955 met pensioen gaat willen wij toch niet nalaten een foto van deze gewaar deerde medewerker in ons blad op te nemen. (Zie blz. 12.) De heer Pasché heeft het filiaal Den Haag verlaten om van zijn pensioen te gaan ge nieten. Welverdiende rust, want ondanks het feit, dat de heer Pasché de laatste ja ren gehandicapt was door zijn beperkt gezichtsvermogen, heeft hij tot aan zijn pensioen met grote ijver en voortvarend heid de Heineken's belangen behartigd. Wij wensen hem nog vele mooie jaren. Dat de heer Ronk, die wij als vertegen woordiger bij Heineken pas zo'n jaar of 5 kenden, omdat hij van de Van Vollen- hoven's brouwerij naar ons overkwam, in intieme kring afscheid heeft genomen van zijn vrienden bij de brouwerij mag niet onvermeld blijven. Bij zijn 25-jarig Vol- lenhoven/Heineken jubileum heeft hij zich bescheiden op de achtergrond gehou den; we moesten het zelfs zonder foto doen. Daarom hebben we ditmaal niet ge probeerd een foto te bemachtigen, maar in Het Leven in de Brouwerij mocht het afscheid van de heer Ronk toch niet ont breken. Moge hij uit de hem door zijn vrienden geschonken fraaie bierpul in goede gezondheid nog menig biertje op het welzijn van Heineken consumeren. Amsterdam heeft eveneens een afscheid te melden. Het is dat van de heer Walop, chef van de afdeling expeditie te Amster dam, van wie wij in ons vorig nummer een foto plaatsten en zijn levensloop bij Heineken beschreven ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. Ook hem wensen wij toe, dat hij nog vele jaren van zijn wel verdiende rust zal mogen genieten. Wij maken gaarne melding van een dank betuiging van onze jubilaris W. F. Ver schoor jegens directie en personeel van onze Rotterdamse brouwerij voor hun be langstelling bij zijn 40-jarig jubileum. Ook „baas Schalk" van Rotterdam, die enige maanden geleden jubileerde, wenst directie en personeelsleden te bedanken voor de blijken van belangstelling, welke zij hem bij die gelegenheid deden toe komen. De heer M. de Bruin van onze afdeling boekhouding trad op 18 Mei in het huwe lijk met mej. C. Aarnoudse. Op dezelfde dag trouwde M. Wijnands van de pekkerij met mej. P. E. Sepmeyer. Onze hartelijke gelukwensen. Te denken, dat zij de enige Rotterdamse personeelsleden waren, die sinds het vo rige „Leven in de Brouwerij" in de echt werden verbonden, zou een miskenning zijn van de Rotterdamse trouwlust. Op 10 Maart dat is dus al weer lang gele den huwde de heer J. van Elderen, afd. boekhouding, met mej. A. Treurniet en 27 April stapten Henk van Breukelen (bazencursus) en Willy Teut in het huwe lijksbootje. Ook deze jonge paren, van harte gefeliciteerd! Dan valt er nog te melden uit Rotterdam, het huwelijk van de heer C. Hofman met mej. Joh. Lubberink. Een vraag, welke onze redacteur, die de ingrediënten voor het „Leven in de Brou werij" bijeengaart, bezighoudt is: hoe vin den al die Rotterdammers een woning. Hij weet uit eigen ervaring welk een hopeloos zoeken (een naald in een hooiberg is er niets bij) dit is in de Maasstad. De sergeant der mariniers M. Geluk was eind 1953 op patrouille in de binnenlanden van Nieuw-Guinea. Diep in het tropische oer- woud, ver van elke westerse beschaving, op een plaats waar naar menselijke berekening een blanke tevoren nog geen voet had ge plaatst, vond hij tot zijn verbazing een gebro ken bierfles, voorzien van een nog vrijwel ongeschonden Heineken's etiket. Het behoeft wel geen betoog dat deze vondst prompt een hevige dorstreactie ten gevolge had. In het vorige Vers van 't Vat hebt U niets gelezen over het jaarfeest (ter gelegenheid van de jubilarissen in 1954) dat in Januari bij Engels in het Groothandelsgebouw werd gehouden. Viel het soms niet in de smaak, vroegen de organisatoren aan de redactie. Integendeel, bijzonder-goed, was ons antwoord, maar vorig jaar hebben wij er (verhoudingsgewijs) veel aandacht aan besteed en nu wij werden er door nie mand aan herinnerd is het ons ontglipt. Wij maken er hier gaarne ter wille van de historie en gehuld in een boetekleed van wege de vertraging, melding van met de opmerking, dat het een grandioos feest was, waarvoor aan directie en organisato ren onze hartelijke dank! Ook in Amsterdam vallen heuglijke feiten te vermelden; W. Pigeaud, portier brou werij, huwde op 1 Februari j.l. met mej. M. A. Hartog. Op 8 Maart stapte de heer F. H. Salve- rius, bankwerker, in liet huwelijksbootje met mej. C. M. Bruyn en de dag daarop trouwde de heer Th. de Sain, bottelarij, met mej. R. E. Kars. Al deze bruidsparen onze hartelijke gelukwensen. Op 11 Mei ten slotte trad de heer A. A. Verberne, kistenreparatie, in het huwe lijk met mej. J. M. Ferwerda. Onze har telijke gelukwensen. Eind April ontving de heer E. de Guliker (afdeling smederij A'dam) een bedrag van 25.— als beloning voor het bedenken van goed verstelbare bochten voor Hessen- banen. Bij Kon. Besluit van 8 Januari 1955 is toe stemming verleend aan de res. officier tandarts der le klasse J. Ph. Makkink, tandarts van onze brouwerij te Amster dam tot het aannemen en dragen op de uniform van door Z.M. Koning Boude- wijn van België verleende onderschei dingen: a) medaille van de weerstand b) herinneringsmedaille van de oorlog 1940-1945 Onze hartelijke gelukwensen. PERSONALIA BUITENLAND De heren Zantman en Van Bergen, zijn respectievelijk uit Djakarta en Soerabaja naar Holland teruggekeerd en thans werkzaam op ons kantoor te Amsterdam. Bij de familie Van Houweninge werd op 29 April j.l. een zoon geboren, die Henny genoemd werd. Onze hartelijke geluk wensen. Op 5 Mei van dit jaar werd de familie Kroep verblijd met de geboorte van een dochter, Hermine. Van harte gefelici teerd. ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ft

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 4