J. VAN DER HORST l-4-'31 tot 30-4-'55 3 In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. van der Horst, hoofdadministrateur onzer ven nootschap, per ultimo April 1955 onze dienst verlaten. Daar de heer Honig aan het eind van de maand April, tengevolge van een buitenlandse reis niet aanwezig kon zijn, hebben wij op Maandag 25 April in de met groen en bloemen versierde scherm- zaal officieel afscheid genomen van de heer Van der Horst. De schermzaal was meer dan gevuld met het gehele Amsterdamse maandpersoneel. Behalve de Amsterdamse directie was ook de heer Dr. H. 1'. Heineken aanwezig. Dat de heer Heineken bij dergelijke gelegenheden steeds weer zijn meeleven blijft tonen wordt door ons allen ten zeerste gewaardeerd. De heer Honig opende de rij der sprekers en gaf op de hem eigen wijze een overzicht van de grote verdiensten van de heer Van der Horst voor de vennootschap. Door zijn helder inzicht, zijn scherp en objectief oordeel en grote kennis van financiële aan gelegenheden was hij de directie steeds tot grote steun. Hoewel de heer Van der Horst niet de volle 25 dienstjaren heeft gehaald, meende de heer Honig in dit geval toch aanleiding te hebben om de heer Van der Horst als een jubilaris te huldigen. Immers de banden tussen de H.B.M. en de heer Van der Horst dateren reeds van 1923, toen hij als leider van de accountants controle bij Heineken zijn intrede deed. De heer Honig vond dat er alle reden was om de heer Van der Horst het gouden Heineken's speldje uit te reiken en overhandigde de „jubilaris" tevens een enveloppe met een jubileumgeschenk van de directie, een gebaar dat blijkens het daverend applaus de instemming van alle aanwezigen had. De heer Honig wenste de heer Van der Horst geluk met het feit dat zijn gezondheid in de laatste jaren zoveel was verbeterd en sprak de hoop uit, dat hij gelegenheid zou mogen vinden zo nu en dan nog eens op kantoor te komen en zo nodig van advies te dienen. Namens het personeel sprak de secretaris van de vennootschap, Mr. Beyen, die de heer Van der Horst kernachtig en zeer raak typeerde als een goed mens. Hij overhandigde de scheidende functionaris namens het hele maandpersoneel een afscheids cadeau. Nadat de heer Diekema in een persoonlijk woord de heer Van der Horst dank had gebracht voor de aangename samenwerking en de prettige wijze waarop hij hem de leiding van de admi nistratie had willen overdragen, werd nog het woord gevoerd door de heren Volkers, namens de tegenwoordige en de vroegere bezetting van de hoofdboekhouding, Drijver, namens de afdeling boekhouding, Münichsdorfer namens de technische afdeling en Stap namens de sportvereniging. Allen legden getuigenis af van hun grote waardering voor de persoon en het werk van de heer Van der Horst. Nadat de heer Van der Horst alle sprekers zijn dank had betuigd, bleef men nog enige tijd onder het genot van een gezellig biertje bijeen, waarbij velen van de gelegenheid gebruik maakten om nog persoonlijk van de heer Van der Horst afscheid te nemen. Des avonds bood de directie de heer Van der Horst een afscheids diner aan in Hotel de I'Europe, waar tevens de Amsterdamse stafleden aanzaten. Aan tafel, die gepresideerd werd door mr. Beyen, werd behalve door de directie het woord gevoerd door verscheidene heren, waarbij nog eens naar voren kwam welk een bijzondere plaats de heer Van der Horst in de Heineken's organisatie heeft inge nomen. De Rotterdamse directie en de heer A. H. Heineken, die niet aanwezig konden zijn, hebben Dinsdag persoonlijk van de heer Van der Horst afscheid genomen. In de loop van de week de heer Van der Horst is n.l. tot de laatste dag van zijn werktijd op kantoor gebleven zijn ver scheidene relaties uit de financiële wereld van Amsterdam afscheid komen nemen van de heer Van der Horst, en hierbij mocht hij nog diverse afscheidscadeaux in ontvangst nemen. Tot slot heeft de heer Van der Horst Vrijdagavond aan zijn naaste medewerkers en het personeel van de afdeling hoofd boekhouding een gezellige avond aangeboden in „Moderne" aan het L.eidseplein. En hiermede behoorde het afscheid van de heer Van der Horst tot het verleden en werd tevens een loopbaan afgesloten van een algemeen geacht en gewaardeerd stafemployé van Heineken. De heer Van der Horst heeft onder een drietal directeuren van de H.B.M.de heren Ras, Stikker en Honig de verantwoordelijk heid gedragen voor de cijfers. Onder vaak moeilijke omstandig heden wij denken hierbij vooral aan de tijd gedurende de laatste wereldoorlog heeft hij talloze overzichten en adviezen moeten geven, die de directie nodig had voor het financiële beheer. Daarbij kwam nog het vele werk, dat na de oorlog ver oorzaakt werd door de financiële maatregelen van de regering en de steeds ingewikkelder wordende fiscale wetgeving, waardoor aan de werkkracht van de heer Van der Horst extra zware eisen werden gesteld. Nu aan al deze arbeid een einde is gekomen, en de heer Van der Horst niet meer dagelijks in ons midden zal zijn, kunnen we niet anders doen dan hem nog lange jaren van welverdiende rust toewensen, waarbij wij onder het woord „welverdiende" een extra dikke streep zouden willen zetten. diekema

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 3