40 JAAR BIJ HEINEKEN Ad A. LOOYÉ Men kan zich afvragen, of wij over een dertig, veertig jaren, getrouwen als wij in dit blad mogen eren en van wie de heer Looyé er één is, nog wel zullen ontmoeten bij onze brouwerij. Het is een „va-et-vient" van jongelui (overigens thans een alge meen verschijnsel bij alle bedrijven), waardoor het soms moeilijk valt uit te maken of men in de gangen een vreemde dan wel een personeelslid ontmoet. Voor wat betreft de heer Looyé is dit geen vraag. Hij kwam, nu ruim 40 jaren gele den, bij de afdeling fustencontróle in dienst, werd na enige tijd overgeplaatst naar de boekhouding en heeft daar in verschillende functies tot op heden voor de Heineken's brouwerij zijn werk met animo verricht. Een vertrouwde figuur en een rustige figuur. De huidige gezondheid van de heer Looyé doet ons hopen, dat hij van zijn 19e jaar af de H.B.M. trouw ook de zes jaren welke hem nog scheiden van zijn pensioen met opgewektheid de hem opgedragen taak zal mogen vervullen. Onze hartelijke gelukwensen met dit jubileum. F. SCHRADER W. F. VERSCHOOR De heer Verschoor maakte de gebruike lijke entrée op onze Rotterdamse brou werij als jongen op de ijswagen, daarna verhuisde hij naar de bierwagen tot hij landstormer werd in de mobilisatie 1914 1918. Via het ketelhuis, de stal, de gistkelder en de mouterij belandde Verschoor ten slotte (in 1936) in de machinekamer, waar hij in 1941 werd aangesteld als vaste olie man, een functie, welke tegenwoordig nu de oliekan door de modernisering vrijwel is verdwenen wordt aangeduid als hulpmachinist. We behoeven niet te vragen of de heer Verschoor in al die jaren naar zijn zin heeft gewerkt, dat spreekt wel haast van zelf als men zolang „bij één baas blijft". Sinds hij op 10 Mei 1915 voor het eerst de brouwerij binnenstapte zal er misschien wel eens een zwart gezicht getrokken zijn. maar 40 jaren trouw is een bewijs dat men zich thuisvoelt. Wij feliciteren de heer Verschoor van harte met dit jubileum. Deze jubilaris is een man „van groot for maat": bijna 2 meter lang en heeft een gewicht dat wij op 100 kg durven schatten. Toen dan ook bij een Heineken's revue eens sprookjesfiguren moesten worden uitgebeeld, waaronder de Reus met Klein Duimpje, was het vanzelfsprekend dat Schrader als reus werd uitverkoren. Een reus was hij beslist nog niet toen hij in 1915 als smidsjongen in dienst van Hei- neken trad, maar wij stellen ons voor, dat hij, toen hij van 1917—1919 het vaderland verdedigde al een soldaat is geweest die er zijn mocht. H. VLASBLOM Heden is het voor je feest Omdat je 40 jaren trouw Bij de Heineken's bent geweest. Wij hopen dat nog vele jaren God je steeds voor ons mag sparen. Met dit schone gedicht werd de heer Vlasblom uit Rotterdam op zijn jubileum dag gewekt uit de slaap. Een kus van de muze, dat overkomt niet iedereen! Vlasblom is nu eens niet op de ijswagen begonnen, maar in de boenplaats. Na zijn militaire diensttijd werkte hij 17 jaar als olieman en hulpmonteur, waarna hij weer terugkeerde in de boenplaats, de latere pekkerij. De heer Vlasblom was de man, die in de oorlogsjaren op het lumineuze idee kwam om sokken te stoppen met de draden van witte hopbalen. Later bleek, dat er ook mee gebreid kon worden en toen de direc tie voor ieder personeelslid een halve hop- baal beschikbaar stelde tegen 1/10 van de inkoopwaarde, heeft menige Heineken's huismoeder kledingstukken van deze hop balen gemaakt, dank zij Vlasblom's idee. Onze hartelijke gelukwensen. De heer Schrader is nog steeds smid bij de afdeling Onderhoud I van onze Rotter damse brouwerij en hij was uitzonde ring in ons Rotterdamse bedrijf steeds op een en dezelfde afdeling werkzaam. De jubilaris is hoewel bescheiden, toch een populaire figuur op onze brou werij en wij hopen dat hij, thans herstel lende van een zware ziekte, nog vele jaren zijn glaasje bier, waar hij altijd zo op ge steld is geweest, met smaak zal mogen drinken en zijn dienst met opgewektheid vervullen.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 14