op bezoek in Amsterdam Mogen wij na deze (verregende) zomer een aantal gasten in vacantiestemming bij U introduceren? Niet zo maar een stel toeristen, maar een groep van ongeveer 80 Engelsen, die met grote openhartigheid van zichzelf weten te getuigen: „We zijn allemaal gek". Ja een beetje gek zijn ze wel. Maar ze zijn allen zo heer lijk en eerlijk en oprecht gek, dat zij voor altijd een plaats in ons hart hebben veroverd. Het was de British Veteran Car Club, een club waar van de leden zich toeleggen op het rijden in oude, zeer oude auto's, die onze brouwerij te Amsterdam met een bezoek vereerde. De modernste wagen van de 34 auto's, die bij ons binnenrolden, was van het jaar 1916; de oudsten waren uit 1898. De club en de wagens zijn beroemd geworden door hun jaarlijkse wedstrijd van Londen naar Brighton en vooral ook door de film .Genevieve" waarin de Darracq 1904 van de heer Reeves de hoofdrol vervulde. Vreemde vehikels met vreemde eigenaren, om wie een merkwaardige sfeer hangt van sportiviteit, verknocht heid aan traditie en zucht naar avontuur. Major Henri Fairhurst, de trotse bezitter van een Peugeot „two- seater" uit 1902, was deze dag een bijzonder gelukkig mens, hij had nml. een ongeluk dat hem stempelde tot een waar lid van de Veteran Car Club; zijn vooras brak door metaalmoeheid. Kijk, dat is nu iets wat U niet begrijpt, maar wat deze lieden met trots vervult, want metaalmoeheid in de wagen betekent het gegarandeer de bezit van een heel oude zeer originele, de Club waardige automobiel. „We zijn allemaal gek" zeggen zij, maar toch niet zo gek dat ze niet weten, dat in feite iedere toeschouwer respect heeft voor de wijze waarop hier een oude, typisch Engelse traditie wordt gehandhaafd. Van hun kant had deze goedgemutste groep Engelsen, respect en waardering voor de wijze waarop bij Hcine- ken bier gebrouwen wordt. Zij lieten het zich goed smaken en de geringe maximale snelheden van hun oude automobielen waakten ervoor dat de slagzin „bij snelverkeer geen alcohol", geen geweld werd aangedaan. Een fietser kan dit bijhouden! Oud en nieuw ontmoeten elkaar De oudjes arriveren op de Brouwerij Jong en oud. De dames Stilting, Eweg en Pastoor van de afd. Buitenland in een auto anno 1904

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 11