Bericht van de Voorzitter vervolg en de gevolgen hiervan voor het leven van de consument, zijn voor iedereen duidelijk zichtbaar. Dit biedt extra mogelijkheden in zowel het middensegment als het premiumsegment. Door proactief in onze merken en de productiecapaciteit te investeren, verkrijgen we een winnende positie. Wanneer we dit combineren met de successen van onze joint ventures in Afrika, India en Zuid-Amerika, is het duidelijk dat onze aanwezigheid en onze prestaties in opkomende markten veel beloven voor de toekomst. Het blijvende belang van Europa HEINEKEN is de grootste brouwer van Europa en deze regio blijft essentieel voor onze toekomst. Weliswaar worden we geconfronteerd met de realiteit van een moeilijke marktdynamiek en dalende bierconsumptie door een vergrijzende bevolking, maar doordat onze teams deze uitdagingen het hoofd bieden, realiseren we jaarlijks een verdere groei van de EBIT (beia). Dit maken we mogelijk door te blijven investeren in merken en innovatie, door nieuwe categorieën te introduceren en door onze relaties met pan-Europese winkelketens te verdiepen. Door middel van samenwerking kunnen we voordelen en waarde creëren, zowel voor onze partners als voor HEINEKEN. HEINEKEN Global Shared Services (HGSS) in Krakau (Polen) Om succesvol te kunnen blijven, is het essentieel dat we optimaal gebruikmaken van onze wereldwijde schaalgrootte. Een belangrijke stap in dit proces werd gezet met de opening van HEINEKEN Global Shared Services (HGSS) in Krakau (Polen). Dit centrum beheert inmiddels de financiële transactieprocessen van zes Europese werkmaatschappijen. Het doel is dat eind 2015 de financiële transacties van alle Europese werkmaatschappijen vanuit dit centrum worden beheerd. Brewing a Better Future In december was het drie jaar geleden dat we de ambities voor BaBF hebben bepaald en reeds zijn de eerste mijlpalen bereikt. Duurzaamheid is een belangrijk aspect van onze bedrijsfvoering en we zijn er trots op dat we als organisatie oog hebben voor de noodzaak en de praktische toepassing van nieuwe werkwijzen die beter zijn voor onze samlenleving en planeet. In 2012 behaalden we de hoogste score ooit in de SAM Dow lones Sustainability Index en kregen we een sterk verbeterde beoordeling in het kader van het Carbon Disclosure Project. Maar we mogen niet op onze lauweren gaan rusten. We blijven onszelf uitdagen om meer en sneller verbeteringen te bereiken. Later dit jaar maken we nieuwe gerichte doelstellingen bekend. Een antwoord op kwesties rond alcoholgebruik In oktober zijn we met andere vooraanstaande producenten van alcoholhoudende dranken bijeengekomen om steun te verlenen aan nieuwe wereldwijde programma's om het schadelijke gebruik van alcohol terug te dringen. Als sector kunnen we bogen op een actieve bijdrage aan de oplossing van problemen rond alcohol. Maar er moet nog meer gebeuren, vooral op het gebied van alcoholconsumptie door minderjarigen en het versterken en uitbreiden van richtlijnen voor marketing en reclame. HEINEKEN zal een leidende rol blijven vervullen door samen met overheden, NGO's en zakelijke partners te werken aan manieren om schadelijk alcoholgebruik tegen te gaan. Heineken® is 140 jaar jong in 2013 In december gaven we het startsein voorde viering van de 140steverjaardag van Heineken®. De voorpagina van dit jaarverslag is een verjaardagsgroet waarmee we ons wereldberoemde merk van harte willen feliciteren. Het was een bijzonder jaar voor Heineken® vanwege onze sponsoring van de Olympische Zomerspelen in Londen en de samenwerking met Skyfall, de meest recente lames Bond-film. Ik verwacht dat 2013 voor onze consumenten minstens even opwindend en inspirerend zal zijn. De magie van Heineken In april was de première van de film 'De magie van Heineken'. Het werd een bijzondere gebeurtenis, bijgewoond door de familie Heineken en voormalige en huidige medewerkers. In iets meer dan een uur tijd vertelt deze film het verhaal van ons prachtige bedrijf. Sindsdien zijn er over de hele wereld voorstellingen geweest. Al onze medewerkers zijn gemotiveerd om de magie levend te houden. Uitrol van de Bedrijfsregels We realiseren ons hoe belangrijk het is dat ieder van ons werkt op basis van de waarden die dit bedrijf zo succesvol hebben gemaakt. Om te zorgen dat dit gebeurt, hebben we in de loop van het jaar onze Gedragscode en onze Bedrijfsregels herzien, geactualiseerd en opnieuw gepresenteerd. Hierdoor zijn we er zeker van dat alle medewerkers over voldoende richtlijnen en middelen beschikken om de juiste 06 Heineken N.V. laaroverzicht 2012

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 8