horeca ondermen Het oergezellige café dat geëxploiteerd wordt door Willem den Hartog en diens echtge note Lenie, is gevestigd in een onder Monumentenzorg vallend pand met een unieke ligging- Wie vanuit de zaak naar buiten kijkt of zich heeft genesteld op het terras, kan genieten van een prachtig uitzicht op het water met een steeds wisselend beeld van wege het zeer drukke scheepvaartverkeer. Nergens in Europa is dat verkeer drukker dan op de driesprong van Noord, Merwede en Oude Maas. Het café is door het echtpaar den Hartog- Bakker bijzonder sfeervol ingericht, waarbij gebruik werd gemaakt van de adviezen van het Heineken Bouwbureau. Er is veel gewerkt met donker hout, wijn vaatjes sieren de bar die is voorzien van een glimmende koperen stang en de ta feltjes zijn afgedekt met een warm aan doend, smaakvol kleedje. Op de 80 m2 die het bedrijf omvat is ook een plaatsje in geruimd vooreen biljart, waarvan veel ge bruik wordt gemaakt. De serre biedt uit zicht op het water. Men hanteert een zeer redelijke prijsstelling voor de drankjes, koffie, thee en snacks. Een uitstekend ge tapt Heineken pilsje kost f. 1,25 en de kof fie is altijd vers. RANGEN EN STANDEN VALLEN WEG Café "Groothoofd" heeft een grote, ge varieerde klantenkring. De mensen komen uit Dordrecht en wijde omgeving en zij hebben allen gemeen, dat ze zich helemaal thuis voelen in dit gezellige horecabedrijf. De eigenaresse zegt daarover: 'Toen mijn man en ik besloten om deze zaak te gaan exploiteren waren wij ervan overtuigd, dat Dordrecht behoefte had aan een café als dit. Als de mensen eenmaal over de drem pel zijn, vallen rangen en standen weg. Ie dereen is welkom, jong en oud, maar zij dienen zich wel te gedragen, ik moet daar aan toevoegen datje hier zelden een wan klank hoort. Onze klanten komen uit alle lagen van de samenleving. Schippers, boeren en bouwvakkers komen hier een pilsje drinken, maar ook artsen, juristen en andere academici wippen regelmatig binnen en dames alleen voelen zich bij een kopje koffie in de serre helemaal op hun gemak, hetgeen blijkt uit het feit, dat ze regelmatig terugkomen. Wij hebben geen discopubliek, het zijn meer de mensen die van een gezellig achtergrondmuziekje houden en de keuze daarvan is dikwijls bepalend voor de sfeer. Dit café heeft duidelijk een sociale func tie, de klanten praten graag met elkaar en de stamtafel is bij velen een geliefkoosd plekje". THUIS ZITTEN: GEEN VOLDOENING Lenie den Hartog-Bakker is in Dordrecht geen onbekende in het horecagebeuren, zij vult aan: "Mijn vader was eigenaar van Café Oscar Bakker op de Bleijenhoek, een echt bruin café met veel vaste klanten. Toen ik nog op kantoor zat sprong ik dik wijls bij in mijn vrije tijd, want ik heb er altijd van gehouden om met mensen om te gaan. In 1963 heb ik de zaak overgeno men, in 1978 moest het pand echter afge broken worden en toen besloten mijn man en ik om een rustig, huiselijk leventje te gaan leiden. Twee dagen hebben we af scheid genomen van onze klanten; al die jaren hebben wij van die mensen gegeten, toen mochten zij drinken wat ze wilden. Het zijn onvergetelijke dagen geworden. Het thuis zitten schonk op de duur toch geen voldoening, ik miste de mensen en dat had weer tot gevolg, dat wij veel oude Café 'Groofhoofd' Ie Dordrecht herbergt gevarieerd publiek 24

Heineken - Tap en Schap | 1980 | | pagina 24