Veelzijdig geleerde dr. A. Klug ontvangt dr. H. P. Heineken Prijs 1979 Voor de zesde maal werd op 28 april jl. de dr. H. P. Heineken Prijs uitgereikt. Zijne Koninklijke Hoogheid prins Claus der Nederlanden overhandigde de prijs aan de Engelse geleerde dr. Aaron Klug in de Aula van de Koninklijke Neder landse Akademie van Wetenschappen in Amsterdam. De dr. H. P. Heineken Prijs, beschikbaar gesteld door de Heineken Stichting, wordt eenmaal in de drie jaar toegekend aan een wetenschapsman of een groep van wetenschapbeoefenaars voor een uitzonderlijke prestatie op het gebied van de biochemie of de biofysica. De prijs bestaat uit een bedrag van ƒ100.000,- en gaat vergezeld van een speciaal ontworpen kristal, waarop een getrouwe kopie van de microscoop van Antoni van Leeuwenhoek is gemon teerd. Op het kristal staan vier symbolen, die betrekking hebben op de biochemie, de biofysica, de microbiologie en de kiemingsfysiologie van zaden. De toe kenning geschiedt op voordracht van een speciale commissie van de afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Akade mie van Wetenschappen. De prijs is enerzijds ingesteld ter nage dachtenis aan dr. H. P. Heineken, zelf een chemicus, die grote verdiensten heeft gehad als directeur en president directeur van de onderneming en an derzijds om de bovengenoemde weten schappen, die verwant zijn aan het brouwproces, te helpen stimuleren. De dr. H. P. Heineken Prijs is aan dr. Klug toegekend op grond van zijn langdurige bijdrage op hoog niveau en over een breed terrein van wetenschappelijk on derzoek. Dit terrein van onderzoek kan samengevat worden als de bepaling van de structuur van macro-moleculaire complexen. Vele genodigden woonden de bijzondere bij eenkomst van de afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen bij. Prins Claus overhandigt de dr. H. P. Heineken Prijs aan dr. Aaron Klug. De heer Klug is zichtbaar blij met het kristal, behorende bij de prijs. Rechts de heer A. H. Heineken, voorzitter van de Heineken Stichting. 3

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 3