Bruggeman, het ga je goed Jan Knijnenburg neemt afscheid 2 Inhoud/colofon/in dit nummer 3 Uitreiking Dr. H. P. Heineken Prijs 4 Nieuwe consumentenfolder 6 H. Visser 75 jaar Heineken agent 8 Heineken en SRV ontwikkelen WK-promotie 12 Parlant du vin (20) 14 Frisdrankenproduktie in beeld 18 Nieuwe Heineken advertenties 19 Amstel slijtersactie; Littooy '60 25'feest; Verswagen-manifestatie 20 Bokma geschenkverpakking; inleiding Slijtersvakbeurs 21 Met Pepsi-Cola naar de Olympische Winterspelen; Verfrissende wintersportpromotie voor Seven-Up 22 Horeca onderweg 26 Gratis filmen tijdens Heineken mini-races 27 BRUG-kanskaartenactie met Heineken bier 28 Leven in de bouwerij 30 Nieuws allerlei Tap en Schap is een tweemaandelijk se uitgave van Heineken voor de Ne derlandse markt. Redactie: Els Reijnders, Ineke Spoorenberg Vaste medewerkers: W. J. Hoeben, J. Reppel, M. P. J. van Soest, J. Zellenrath Redactiecommissie: Mevr. H. D. van den Steenhoven, J. F. B. Houthuys, A. Jansen, D. Marck, J. A. Vleghert Redactieadres: Postbus 28, 1000 AA Amsterdam. Tel. 020-702172, 702264 Bij de omslag: Bij Heineken verschijnt dit najaar een speciale consumentenfolder, waarin informatie gegeven wordt over het brouwproces en de geschiedenis van het bier. De hierbij behorende illustra ties zijn van Hans Bishoff; wij vinden ze zó mooi, dat wij u op cfe voor- en achterpagina van Tap en Schap vast een voorproefje willen geven (zie ook pagina 4 en 5). Wie schrijft, die blijft. Een gezegde dat in onze horeca- en levensmiddelenbran che zeker opgeld doet. Niet altijd is deze beeldspraak juist, nu wij afscheid moeten nemen van onze hoofdredacteur. Hij, die zich zoveel jaren heeft ingezet voor communicatie met onze afnemers, gaat ons verlaten om zich binnen het concern voor een andere afdeling in te zetten. Praten als Brug(ge)man of schrijven als Bruggeman. Het was hem om het even. Hij deed het allemaal vanuit de motivatie dat alleen de allerbeste informatie goed genoeg was voor onze relaties om te worden opgenomen. Bijna twintig jaar lang zette hij zich voor dit ideaal in. Toen hij in onze dienst kwam bestond het blad (dat toen nog Het Meest Getapt heette) uit enkele pagina's met informatie. De verschijning daarvan was bovendien zeer onregelmatig. Tus sen het blaadje van toen en het informa tieblad van nu liggen jaren van voortdu rende veranderingen in de markt. Brug geman leefde zich in, in alles wat de handel in haar wandel ondernam of overkwam. Die ervaring deed hij op bin nen de lokatie van de groothandelsves tigingen die hij op zijn P R.-zwerftochten bezocht. Velen van u kennen hem persoonlijk. Wij van de redactiecommissie zijn er dan ook van overtuigd dat wij, mede uit uw naam, hem op deze plaats van harte danken mogen voor zijn jarenlange enthousiasme voor Tap en Schap. De redactiecommissie Het was bomvol in het zaaltje van het Postiljon Motel in Zwolle, waar Jan Knij nenburg op 31 mei jl. afscheid nam van zijn relaties. Bijna 25 jaar is hij in dienst geweest bij Van Olffen B V. in Hattem: eerst als al gemeen verkoopleider, later als com mercieel directeur. Velen kennen hem nog als grote stimu lator van de promotie Vakantie Thuis. Een actie die tot doel had de consument kennis te laten maken met buitenlandse produkten, dus ook met wijn en aperitie ven. Knijnenburg was de eerste die be gon met de introductie van een merk voor wijn, ofschoon iedereen het hem afraadde. Hij zette door en daarom ver- ècheen in 1957 het merk Le Coq Rouge, als selectiemerk voor importwijnen. In al die jaren heeft hem steeds voor ogen gestaan de schroom weg te nemen die bij veel winkeliers bestond voor alles wat met wijn te maken had en het pro- dukt van de mysterieuze waas te ont doen. Daarom verzorgde hij regelmatig wijnavonden voor de detailhandel, om deze tak enthousiast te maken voor Le Coq Rouge. Jan Knijnenburg is bekend en geliefd bij de handel; dat bleek weer eens tijdens zijn afscheidsreceptie waar vrijwel alle commerciële organisaties vertegen woordigd waren om ,Jan Knijn' nog eens extra ,in de bloemetjes' te zetten. 2

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 2