Cultureel Centrum De Reehorst uitgebreid met nieuw congrescentrum Vóór 1972 stond er in Ede, aan de Bennekom- seweg, een verouderd en ongezellig cultureel complex, niet bruikbaar voor bijvoorbeeld goede muziekuitvoeringen. Door een uitge breide transformatie en aanbouw van nieuwe gedeelten, kwam onder leiding van het Heine- ken Bouwbureau uit dit complex een compleet cultureel centrum tevoorschijn. In 1972 ver scheen daarover een uitgebreid artikel in Tap en Schap. ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren r[ Spoedig na de komst van de heer Witte als directeur, bleken de horeca-activi- teiten zich enorm uit te breiden en was het restaurant te klein geworden om alle bezoekers te ontvangen. Ons bouwbu reau kreeg voor de tweede maal op dracht, nu om een plan te maken voor uitbreiding van het restaurant en de keuken. De opening daarvan vond- in 1976 plaats. i Vergadercentrum Intussen stond de ontwikkeling niet stil en werd De Reehorst naast alle uitge breide culturele activiteiten een in ge heel Nederland bekend vergadercen trum. Het aantal zalen was geheel on voldoende om aan de vraag te kunnen voldoen en de derde opdracht aan het bouwbureau werd het ontwerpen van een congrescentrum, tegen het cultu reel centrum aan en in goede verbinding daarmee. De beschikbare plaats daar voor was gelegen aan de rechterzijde van het gebouw. Op zichzelf was dit ook de meest aange wezen plaats. Hetgeen niet wil zeggen dat alles zonder problemen gerealiseerd kon worden. Het restaurant, dat in 1976 uitgebreid werd. De bestaande foyer en garderobe, gezien vanuit de centrale bal. Het bestaande culturele centrum kent vele vloerniveaus; dat is voor de bejaar den en gehandicapten natuurlijk minder gewenst. Om dat bezwaar niet nóg gro ter te maken moesten de nieuwe zalen aansluiten op reeds bestaande niveaus. Tevens werd geprobeerd alle niveaus bereikbaar te maken via een ruime per sonenlift. gewijs in de grond tot kelderdiepte in te graven. Daardoor kwam ook een verbin- dig tot stand tussen het nieuwe toneel van de congreszaal en de reeds be staande toneelkelder van de grote zaal. Ingewikkeld was ook om een goede doorgang te vinden van de keuken naar het nieuwe zalencentrum, zodat alle za len via de lift vanuit de keuken bereik- Congreszaal Voor de nieuwe congreszaal was alleen hoogte te vinden door deze amfitheater- Souterrain

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 28