Isolatie ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren Schilderij van de heer Schiller, voorstellende de oude situatie. De buurt is bestemd voor bewoning, en daarom heeft het bouwbureau bij de in richting rekening gehouden met een goede geluidsisolatie. Om die reden is eerst een zwevende vloer aangelegd en bestaan de wanden uit dubbele muren. Rineke en Piet van Dijk, hebben zelf ge kozen geen muziek te draaien in hun café, waardoor de mogelijke geluids overlast tot een minimum beperkt blijft. Eén uit de serie glas-in-lood-ruitjes. Inrichting De originele eikenhouten betimmering kon voor een groot deel gebruikt worden in de inrichting en werd waar nodig aangevuld. Ook de glas-in-lood-ruitjes en de eikenhouten trap komen uit de originele inrichting uit de tijd van Pieter Hoppe. Het oude blokkenpatroon van de tegel vloer is nagemaakt; zo werd zo veel mo gelijk de sfeer en stijl van vroeger terug gehaald. Indeling Het café bestaat uit twee gedeelten: be neden bevindt zich een bar, een lage tapkast (naar het oude idee) met een erg mooi gedecoreerde Majolicazuil. Aan de bar zijn ongeveer twaalf zitplaatsen; op de stoelen en de bank langs de kant kunnen nog eens zo'n achttien mensen een plaatsje vinden. De totale opper vlakte van dit gedeelte is 35 m2. Via de monumentale eikenhouten trap Hettweede lokaaltje" met tegen de muur de fusten wand. komt de bezoeker in het tweede lokaal tje. Van de gemeente is hiervoor een speciale ontheffing gekregen. De in spectie eist namelijk een minimale op pervlakte van 25 m2 en de ruimte be draagt maar 18 m2. Maar aangezien het hier om een speciaal café gaat, dat een monumentaal karak ter heeft en dat zoveel mogelijk in de oude stijl is opgebouwd, werd toestem ming verkregen ook dit lokaaltje te ex ploiteren. Aan de grote leestafel kunnen veertien mensen zitten. Hier hebben de cafégan gers gelegenheid rustig de krant te le zen, de omwonenden kunnen er hun buurtvergaderingen houden en de kaar ters (schakers enzovoort) kunnen er in clubverband spelen. Ook dit gedeelte heeft de authentieke betimmering en lambrizering. Fustenwand De fustenwand grijpt terug naar de tijd dat het pand nog een likeurstokerij was. Via de kraantjes kwamen er de meest kleurige soorten likeur uitstromen. Te zijner tijd krijgt de fustenwand een plaatsje boven de bar. Dan zullen er twee fusten gebruikt worden: één voor cog nac en één voor jenever. Buurtcafé Café 't Smalle (het is een smalle, diepe ruimte) is een typisch buurtcafé, dat past in het Jordaanbeeld. Het is tevens een café waar velen zich op hun gemak zul len voelen; het is robuust van uiterlijk en kan tegen stootje. Het Heineken bouwbureau wenst Rineke en Piet van Dijk veel succes met de nieuwe exploi tatie. 25

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 25