cm! wi stemming het zou krijgen, al is vanaf het begin het woord „horeca" gevallen. Heineken bouwbureau Het Heineken bouwbureau werkte plan nen uit voor de vestiging van een café in het pand. In augustus 1976 kon dit bouwbureau beginnen met het uitwerken van de defi nitieve ontwerpen. Hierna is het pand in overleg met de gemeente geheel gere noveerd en gerestaureerd, zowel van binnen als van buiten. Schilderij Uitgangspunt bij de renovatie/restaura tie is steeds gebleven dat het pand van oorsprong slijterij /proeflokaal was. Men wilde het dan ook zoveel mogelijk in ou de stijl terugbrengen. Een grote hulp hierbij was het schilderij dat de heer Schiller destijds van de slij terij heeft gemaakt. Zo kon men nauw keurig bekijken hoe het er vroeger uit gezien moest hebben. Bovendien heeft de heer W. F. Hollee der, vroeger werkzaam bij de firma Hop pe, thans in dienst bij Heineken en te vens buurtbewoner, kans gezien een deel van de oorspronkelijke glas-in- lood-ruitjes, de prachtige klok die de entreehal gesierd heeft en de zware ij zeren kist waarin de geheime recepten van de likeuren lange tijd bewaard zijn, Rineke en Piet van Dijk achter de toog. van een dreigende ondergang te red den. Tijdens de openingsceremonie op 30 november jl., werd de heer Holleeder voor zijn inspanning dan ook hartelijk dank gezegd en werd hem tevens een oorkonde overhandigd. Café 't Smalle in het hartje van de Amster damse Jordaan. Op 30 november 1978 opende café 't Smalle zijn deuren in het hartje van de Amsterdamse Jordaan, onder leiding van de exploitanten Rineke en Piet van Dijk. Het pand zelf heeft een lange historie achter zich. In 1780 vestigde de heer P. Hoppe er de distilleerderij likeurstoke rij onder zijn naam. Na de pensionering van de heer H. Hop pe in 1954 was er op dat moment geen geschikte opvolger. Heineken, die in 1939 de meerderheid van de aandelen overgenomen had, zocht daarom con tact met de heer James Coebergh. Coe- bergh voerde een aantal reorganisaties door, waarna het bedrijf in Amsterdam gesloten werd. De produktie van jenever en likeur concentreerde zich vanaf die tijd geheel in Schiedam, waar al een vestiging bestond. Bouwval Het pand aan de Egelantiersgracht 12 heeft lange tijd leeggestaan, al zijn er tussendoor wel huurders geweest, waaronder de firma Berro. De gemeente Amsterdam was inmiddels eigenaar geworden; in 1973 zocht de gemeente een huurder voor het com plex, die uiteindelijk in Heineken gevon den is. Het pandje was inmiddels in bouwvallige staat geraakt en men was het er dan ook de eerste tijd niet over eens welke be- Overzicht van het café, vanaf de trap. 24

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 24