SIMPEIL¥EILP i f In de provincie Limburg, enkele kilometers verwijderd van de Duitse grens en vlak bij meer bekende plaatsen als Heerlen en Kerkrade, ligt het schilderachtige kloosterstadje Simpelveld. De bevolking van de ruim 7.000 inwoners tel lende plaats is voornamelijk werkzaam in de grote steden in de omgeving, of in het aan grenzende Duitsland. Een zeventigtal mannen en vrouwen vindt hun werk direct bij huis, op het terrein voor Handel en Industrie in Simpelveld, bij de in een fon kelnieuw gebouw gevestigde levensmiddelen groothandel Hamers Beckers B. V. Zestig jaar Koloniale waren Verhuizing Aansluiting InlAIMI CKËM Het is een spreekwoordelijke Limburgse feestdag geweest, die dag van de ope ning, op 20 november 1978. Ruim 800 bezoekers uit handel en in dustrie, vertegenwoordigers van de ge meente Simpelveld en andere belang stellenden bekeken het bedrijf en maak ten kennis met de werkwijze. Jos Hamers Beckers B.V. heeft al een hele geschiedenis achter de rug: dit jaar, 1979, bestaat het bedrijf zestig jaar en in die zestig jaar is er heel wat gebeurd. Ze zijn in Simpelveld dan ook zeker van plan die mijlpaal duidelijk onder de aandacht te brengen. Sfeerplaatje van de omgeving, waar de groothandel sinds kort gevestigd is. In Eyserheide, een klein dorp vlakbij Simpelveld, is het in 1919 allemaal be gonnen. Het voormalige pand aan de Stationsstraat. Jos Hamers, de vader van de huidige commerciële directeur Piet Hamers, be sloot in een boerderij een grossierderij in koloniale waren te beginnen. In Limburg was er toen, mede door de nabijheid van Duitsland, een levendige De heer P. Hamers (links) met zijn zoon tijdens het openingswoord. grenshandel; het jonge bedrijf scoorde in het eerste jaar al een omzet van 200.000 gulden. Toch ging het niet allemaal even ge makkelijk. Zo gebeurde het bezorgen van bestellingen in die tijd nog met paard en wagen. Wanneer er nu een volle vracht naar bijvoorbeeld Kerkrade moest worden gebracht, was men in het heuvelachtige Limburg genoodzaakt op sommige plaatsen een extra paard in te spannen, om de vele hellingen te kun nen nemen die in de route voorkwamen. Aan de voet van zo'n heuvel was meestal wel een boerderij waar een extra paard kon worden gehuurd! In 1920 verhuisde het bedrijf naar Sim pelveld en betrok men een pand schuin tegenover het station, aan de, hoe kan het anders, Stationstraat. Het bedrijf groeide gestadig door en in 1929 werd enkele tientallen meters ver der in de Stationstraat een nieuw pand betrokken. In 1958 zocht men aansluiting bij de Ll- BA-groep, een levensmiddelenorgani satie die zich voornamelijk over Duits land uitstrekt, maar in de Limburgse 14

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 14