VIJFDE UITREIKING VAN DE Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus der Nederlanden heeft zaterdag 22 mei in de aula van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen te Amsterdam de Dr H. P Heineken prijs 1976, beschikbaar gesteld door de Heineken Stichting, uitgereikt aan prof. dr. L. L. M. van Deenen, hoog leraar in de Biochemie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het was voor de eerste maal dat de prijs, die sinds 1964 eensin de drie jaar wordt toegekend, ten deel viel aan een Nederlan- der. Naast een bedrag van 100.000,ontvangt de laureaat een speciaal ontworpen kristal. Tijdens de uitreikingsplechtigheid, die onder meer werd bij gewoond door de staatssecretaris van onderwijs en weten schappen dr. G. Klein en door Amsterdams burgemeester dr. I. Samkalden, werd het woord gevoerd door prof. dr. E. C. Slater, secretaris van de commissie van toekenning. Hij schet ste de betekenis van het veelomvattend onderzoek dat profes sor Van Deenen met betrekking tot de structuur van de bio- membranen heeft verricht. De heer A. H. Heineken, voorzitter van het bestuur van de Heineken Stichting, onderstreepte nog eens dat in 1963 bij de oprichting van de Heineken Stichting mede voor ogen heeft gestaan de overtuiging dat industriële ondernemingen slechts met behulp van de wetenschap de belangen van de steeds groeiende consumentenmarkt kunnen blijven dienen. En dat 1 ook in 1976 het samengaan van wetenschap en industrieel een noodzaak is. De foto toont het moment waarop prins Claus het speciaal ont worpen kristal aan professor Van Deenen overhandigt. Bij de achterpagina: Max Dareta tekende en fotografeerde deze zomerse situatie waarin Heineken bier, Pepsi-Cola en recreatie een belangrijke rol spelen. Inhoud Uitreiking Dr. H.P. Heineken prijs2 Introductie Shandy 3 Nieuwe Amstel actie: Met Amstel elke dag prijs4 Beurzen7 De kroon op het werkg Baron Otard, grootse slijtersactie Introductie Wyborowa; Four Roses viert 't met gratis glazen 13 Parlantduvin14 Vinologen, de nieuwe wijnspecialisten -|g Op weg met optimaal ingerichte vrachtwagens. 17 Seven-Up zomerdisplay-actie; Proficiat Seven-Up; Start Seven Up Jutteractie 20 NieuwetiketvoorSisi; Royal Club Bitter Lemmon nuook in blik 21 Horeca onderweg22 Leven in de bouwerij24 Nieuws allerlei25 Tap en Schap is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken voor de Nederland se markt. Redactie: W. J Bruggeman (hoofdredacteur), mej P A M Reijnders, mej. A. Lodeweegs Vaste medewerkers: R. G. H Elfrink, W. J. Hoeben, M.P J.van Soest Redactiecommissie: mej. H. D. van den Steenhoven, J. F. B, Houthuys A. C. M Jonkers, D Marck, J. A. Vleghert. Redactieadres: Postbus 28, Amsterdam Tel 020-702283, 702172, 702264 Bij de voorpagina: Royal Club in troduceert Shandy; onze nieuwste frisdrank bevat 0,9 procent alcohol (zie pagina 3).

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 2