Allerlei M sch|ppÈrshuT Aan boord van de NLM. De Nederlandse Luchtvaart Maat schappij (een dochter van de KLM, die zoals u weet aan boord Heineken schenkt), vliegt op het Nederlandse luchtnet en op enkele buiten landse lijnen (Duitsland en België). Sinds kort voert de NLM op zijn vluchten een selectie ge- distilleerdprodukten en aperi tieven, exclusief uit ons con cernassortiment. Vooral miniatuurtjes, die in combinatie met een Bokma- glaasje verkocht of als 'souve nir' meegenomen worden, zijn erg in trek. Ook is een aantal gedistilleerdprodukten in de literfles verkrijgbaar, evenals Heineken bier in blik. Met in gang van het zomerseizoen is in de vliegtuigen ook een re clameplaat in de vorm van een afbeelding van onze oroduk- ten aangebracht (foto 3). Op foto 1 serveert stewardess Sheila Buitendijk enkele minia tuurtjes. Honderdvijftien jaar Schip pershuis. Op 1 april jl. vierde de heer en mevrouw Hemel- soet, broer en zus, het 115- jarig bestaan van het Schip pershuis in Sas van Gent. Al 115 jaar is de bedrijfsvoe ring in handen van één familie. vervullen en fungeerde onder andere als postadres voor vele schippers. Wij hopen dat dit voorlopig zo mag blijven en wensen Johan en Marietje, die op foto 2 gelukgewenst wor den door burgemeester Dusar- duijn, nog vele gezonde jaren toe. Jaarmarkt in Buren. Welcome in Buren', stond er op het gro te draaiende Heineken viltje als aankondiging voor de tra ditionele Jaarmarkt. Welcome: Amerika, het land dat zijn 200 jarig bestaan viert, stond centraal tijdens de op 8 mei gehouden markt. Een van de hoogtepunten daar was wel de feestelijk aangekle de raderboot, de Buren Queen (foto 4). Voor de plaats waar deze boot gemeerd lag, was ruimte ge maakt voor een gezellig terras je waar Heineken bieren onze frisdranken qeserveerd wer den. Door het hele stadje verspreid stonden allerlei kraampjes, waar men de meest uiteenlo pende spullen verkocht. Ook onze produkten waren in een aantal standjes uitgestald en menigeen heeft van de ge legenheid gebruik gemaakt tenminste een van onze dran ken te proeven. De Heineken vlaggenbommen, die tijdens dit evenement afge schoten werden, trokken even - eens veel aandacht. Dit feit werd dan ook groots gevierd, vooral omdat er geen opvolger uit de familie zelf meer is en na Johan en Mariet je, zoals de meeste bezoekers de exploitanten plegen te noe men, zal het bedrijf dan ook in andere handen over gaan. Van de kant van de clientèle mochten de heer en mevrouw Hemelsoet meer dan honderd bloemstukken in ontvangst nemen. Daarnaast bezocht burgemeester drs. W R. V. Dusarduijn met het voltallige gemeentebestuur de receptie en sprak zijn bijzondere waar dering uit over de aanwezig heid van het Schippershuis in ROKMA ilïïiiiiiiiminiiiiiiiii nu "WMHUinHHIHHHtHtHHIU T, de gemeente Sas van Gent. Namens de gemeente bood de heer Dusarduijn een boek werkje aan, dat speciaal ver vaardigd werd en het ontstaan van het Schippershuis be schrijft. Sas van Gent is ontstaan aan een sluis in de Sassevaart en onder meer in de Tachtigjarige Oorlog werd er fel om het stad - je gestreden (1644). In 1794 werd het door de Fransen in genomen en in 1830 was de plaats zelfs enige weken in het bezit van België. Door de jaren heen bleef het Schippershuis (foto5) een belangrijke plaats 25

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 25