HEINEKEN HOEK-LEIDSEPLEIN AMSTERDAM LEVEN IN DE BOUWERIJ Ongeveer een jaar geleden werd de Heineken Hoek aan het Leidseplein in een nieuw kostuum gestoken. De unie ke ligging in het uitgangscentrum van Amsterdam vereiste niet zomaar een aankleding, maar door een goede aan pak en sfeervolle inrichting diende het bedrijf weer te gaan voldoen aan de wensen en verwachtingen van het ge mêleerde Plein-publiek, dat zich in deze omgeving van de vroege ochtend tot de kleine uurtjes thuisvoelt. Daar naast gold een ander uitgangspunt: de Heineken Hoek moet duidelijk de sfeer en de gezelligheid van het bier kunnen overdragen en, omdat er ruimte voor was, moest ook het gedistilleerd pro- dukt dat zo goed in sfeer bij Heineken aansluit, Bokma, er zijn zijn aangezicht kunnen tonen. Vanuit deze bundeling van vereisten ontstond als het ware 'tailor-made' een nieuwe Heineken Hoek, waarin op genomen de Bokma bodega: twee lo kalen in een grote ruimte die slechts visueel en door een andere wijze van aankleding van elkaar gescheiden zijn. Het pand heeft drie verschillende in gangen, van waaruit men meteen een geheel overzicht van het bedrijf heeft Alvorens binnen te komen moet men enkele treden beklimmen, hetgeen bij sommige bezoekers wellicht enige drempelvrees opwekt, maar eenmaal binnen heeft men aan een tafel voor een van de vele ramen een verheven uitzicht op de pleindrukte van flaneren de mensen en langzaam voorbijschui vend verkeer. Activiteiten van het Heineken bouwbureau Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren het plafond bestaat uit moer- en kinder balken. De vlakken tussen de balken zijn steenrood geschilderd. Uitgiftebuf fet en bar van de Heineken Hoek en de bar van de Bokma-bodega zijn even eens afgewerkt met kraalschroten De bladen zijn gemaakt van massief eiken. Boven de bars zijn als decoratie bier vaten aangebracht. In de Heineken Hoek ligt een gemêleerd bruin tapijt, terwijl de vloerbedekking in de Bokma-bodega bestaat uit ge beitste houten delen. Aller aandacht valt onmiddellijk bij bin nenkomst in de Heineken Hoek op de echte koperen brouwketel. Deze ketel is afkomstig uit de voormalige brouwerij Plattegrond van de Heineken Hoek, met de Bokma-bodega (rechtsboven). te Rotterdam. De plaatsing heeft heel wat hoofdbrekens bezorgd: met zijn doorsnede van 4 meter en zijn gewicht van 31/2 ton diende hij eerst in drie delen gesneden en, na het moeizaam binnen brengen, wederom in elkaar gezet te worden. Om deze ketel zijn gezellige zitjes gegroepeerd. In de Bokma-bodega staat een oude distilleerketel opgesteld en op de achterkast van de bar bevindt zich een oudejeneverkist. Er zijn 150 zitplaatsen waarvan er zich 100 in de Heineken Hoek bevinden. In de Heineken Hoek kan men ook uit stekend eten. In de periode van maart tot september ontwikkelt men regel matig activiteiten, waarbij speciale aan dacht gevestigd wordt op bijzondere gerechten en de daarbij behorende dranken uit verschillende landen en streken. De afwerking van de gerechten ge schiedt in de kleine, maar efficiënt in gerichte keuken. Bovengedeelte van een originele brouwketel, die deel uitmaakt van het interieur van de Heineken Hoek De Bokma-bodega, de gezellige omgeving voor de liefhebbers van een glas gedistilleerd. De inrichting De wanden van de Heineken Hoek zijn uitgevoerd in zogenaamde kraalschro ten, een betimmering die men ook nog wel in oude huizen aantreft. Deze gre nenhouten schroten zijn gebeitst in een oud-eiken tint. Op één van de wan den is een fraaie wandschildering aan gebracht door Nic. Loning, voorstel lend een brouwhuis. In het midden bevindt zich het buffet met annex de bar. De wand achter het buffet is afgewerkt met wandtegels en

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 24