porselein bijeen te garen. En alles heeft een plaatsje in de zaak gekregen. Een collectie, die in een museum stellig niet zou misstaan. Het aantal te gels, waaronder zeer kostba re exemplaren, bedraagt al leen al meer dan 180 stuks. Maar daarnaast.komt men er ook prachtig uitgevoerde statenbijbels anno 1783 te gen, afkomstig uit de Gast- huiskerk en koetslantaarns, die herinneringen oproepen aan een tijdperk, waarin het leven zich gezapig voortbe woog. De lantaarns prijkten in het verleden op de koetsjes van de inmiddels ter ziele zijnde stalhouderij Dekker. In het oog springend zijn tevens enige Franse klokken van medio 1850 en een prachtige vaas van Gouds aardewerk met vele kleureffecten. Uniek mag zeker genoemd worden het goudkleurige klokkenstel met nautiluscups. Onvermeld mag ook niet blij ven de in het midden van het bedrijf opgestelde toonbank, die al zo'n 180 jaar oud is. De inrichting van het café, voorheen het Rembrandt- hoekje geheten, is door de heer Keij volledig intact gela ten. Alleen in het achterhuis werd een moderne keuken met een flinke werkruimte Men kan kiezen uiteen keur van voortreffelijke maaltijden. De wijnkelder Sr.- gecreeerd, waarin een voor treffelijke chef-kok met een hulp zich naar hartelust kan uitleven. Het gedeelte onder de opkamer werd benut en in gereedheid gebracht als eer der genoemde wijnkelder. Bovendien behoefden de toi letten enige aanvullende ver beteringen. De zaak biedt plaats aan 36 gasten. Twee kelners zorgen voor een onberispelijke be diening, die een ieder tot te vredenheid zal stemmen. Opvallend in dit bedrijf is vooral de bijzonder prettige samenwerking tussen de heer Keij en zijn personeel. De Mallemolen, gesloten op zondag en maandag, is de overige dagen van de week geopend van twaalf uur tot half drie en van half zes tot tien uur. Het pandje, dat zoveel schoons herbergt, dateert uit 1643 en alleen het aanzicht al rechtvaardigt een bezoek. In 1969 werd het geheel, zowel binnen als buiten, onder streng toezicht van Monu mentenzorg gerestaureerd. Met die renovatie was ander half jaar gemoeid. De ligging van het pand is al even uniek, bij de Hollandsche IJssel, in de nabijheid van molen 't Slot, tegenover het oude tol huis. Aan de achterzijde vormt een park de begren zing Nog heel duidelijk zichtbaar daarin zijn de over blijfselen van een kasteel, dat destijds werd bewoond door Jacoba van Beieren. De heer Keij, die op 17-jarige leeftijd als kelner de horeca- wereld binnenstapte, werd al op jonge leeftijd zelfstandig horeca-ondernemer Hij ex ploiteerde bedrijven in Krim pen aan de Lek en onder an dere Royal in Waddinxveen, alvorens hij De Gouwe Dis liet bouwen. Maar het is zeker niet teveel gezegd, dat met zijn nieuwe aanwinst De Mal lemolen voor de heer Keij een droom werkelijkheid werd. Noeste arbeid en creatief denken zijn de pijlers waarop de zaken van de heer en me vrouw Keij rusten Het resul taat liegt er niet om. J. Reppel Bij de foto's links een greep uit de antiquiteiten, die in De Malle molen te bewonderen zijn. Kijkje vanaf de opkamer in het bedrijf. 23

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 23