II Allerlei Heineken Boei vierkamp finish I -mi ëE van een triomfator over de fi nishlijn. Een beker vol cham pagne en een kus van de char mante Noorse gastvrouwe Un- ni Holmen vielen hem ten deel, alsmede een herinnerings- speld van puur goud en tal van andere geschenken. Veel lof was er ook voor de 48-jarige nestor van het marathon- schaatsen en eens winnaar van de Friese Elfstedentocht Jeen van den Berg, die op de 6e maart op het 70 cm dikke na tuurijs van het Mjdsameer zeer fraai een tweede plaats bezette vóór de gerenommeer de lange-afstand-schaatser Jan-Roelof Kruithof en het sterke doch ongetrainde jon gere garnituur met mannen als Gieling en Portengen. Over winningsvreugde dus voor Jo- han Wardenier, die de beker kreeg uit handen van de voor zitter van de Lillehammer IJs club Ove Troen en de cham pagnevan Scanialux-directeur René Meulensteen. Een geweldige prestatie lever de ook de 28-jarige Marien Loots uit Lisse, Horeca-ver- tegenwoordiger van Heineken in het gebied Den Haag, die als deelnemer aan de 180 km toertocht het traject aflegde in iets meer dan negen uur en daarmee zijn maandenlang trainen op de Nederlandse kunstijsbanen en tijdens de 10-daagse natuurijsperiode beloond zag. Op foto 10 de gelukkige win naar Johan Wardenier, geflan keerd door Jeen van den Berg (I.) en Jan-Roelof Kruithof. Bier blust brand. In Tubantia van 8 maart lazen wij, dat Hei neken bier in Vroomshoop „uit eigen beweging" een binnen brand in het Cultureel Centrum heeft geblust. Doordat door de hitte een bierleiding knapte, is de schade beperkt gebleven tot een volledig door roet be smeurde zaal. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid hebben het bier en het koolzuurgas uit een aangesloten en nog volle cilin der alle zuurstof uit de omge ving van de brandhaard ver dreven en daardoor het vuur geblust. 30 Uitslag Pyrafood/Heineken actie. Tijdens een bezoek aan de Amstelbrouwerij in Amster dam werden op 27 januari jl. de hoofdprijswinnaars bekendge maakt van deze op de groot handel gerichte activiteit, die georganiseerd was door Pyra- food Nederland in samenwer king met Heineken. De heer Stroober, directeur Pyrafood, liet nog eens drie super-prijzen uit de bingomo len rollen: Een weekend Lon den of Parijs voor 2 personen. Op foto 11 van links naar rechts de heren Boonstra (Fruto, Heerenveen), Bres (Sla-in, Den '«st- porter Theo Koomen ervoor dat ook het niet-ingewijde pu bliek het wedstrijdverloop kon volgen. En dat vaak tot groot vermaak van de honderden roeifans langs de kant. Heine- ken's hoofd public relations, mr. J.Th.Kappelle, kon op zon dagmiddag de grote Heine- ken-trofee overhandigen aan de overall-winnaar van deze op de schaatsvierkampen geënte roeiwedstrijden, de ereklasse „acht" van het 90-jarige Ne- reus. Zaterdag gaf dè heer A. H. Heineken acte de présence, zowel bij de wedstrijden als bij de aansluitend gehouden lus- ta-V 12 rfTïïr^m Haag), Rikkers (account manager Heineken), Heltzel (Sla-in, Maastricht), Stroober en Van Vliet (Pyrafood). Tachtig achten in vierkamp. Traditiegetrouw is met de Heineken Roeivierkamp het roeiseizoen 1976 geopend. Niet minder dan 80 zogeheten achten kwamen in het week end van 20 en 21 maart op de Amstel te Amsterdam in actie in dit door de Amsterdamse Stu denten Roei Vereniging „Ne- reus" georganiseerde evene ment. Met zeer veel populaire informatie zorgde televisie-re- trumreceptie. De vele Heine ken reclame-uitingen langs en op de Amstel gaven aan dit voortreffelijk verlopen evene- I ment de „finishing touch" (foto 12) Een geweldig lawaai maakten I. de ketsende schijven op het j wereldkampioenschap sjoe len, dat in Alphen (N. Br.) op 13 en 14 maart jl. gehouden werd (foto 13). Tientallen sjoelliefhebbers streden daar in een sportieve sfeer om de ereprijzen. Koelsissende Pepsi begeleidde het spektakel en leste op de juiste ogenblikken de grootste dorst. Een leuk evenement dat iri de toekomst zeker herhaald zal worden. |i Pepsi op de Hiswa. Hoog in de nok van het Rai-gebouw in Amsterdam hing de Pepsi- parachute, behorende bij de uitrusting van het inmiddels zeer bekend geworden Pepsi Para-team. (foto 14). Parasailing kan zich zowel op het land, met behulp van een auto, als op het water, met be hulp van een motorboot, af spelen en daarom was een plaats op de Hiswa (12 tot en met 21 maart) zeker niet vreemd. In café De Grote Slok stonden op 15 februari 12 snorren in al lerlei soorten en maten in het middelpunt van de belangstel ling. Zij sierden de 12 finalis ten, die zich kandidaat stelden voor de titel Mister Snor 1976. Er waren twee categorieën: de zogenoemde eredivisie, jaren lang kneveldragers en de eerste-divisie, de goedwillende amateurs, die in november pas waren begonnen met het kwe ken van een snor. Dit op initia tief van de heer B. Pfau, café houder van De Grote Slok, als grap met zijn vaste klanten. De jury, bestaande uit Piet Ro mer (foto 16), Lou Polak en 13 oelusvende

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 30