Allerlei 29 27 maart jl. het Zuidlimburg se landschap het fraaie decor waartegen de elfde Amstel- Goldrace, Neerlands grootste wielerspektakel en enige prof- klassieker, zich afspeelde. En opnieuw bezetten tienduizen den enthousiaste toeschou wers de bermen van de vele bochtige en soms smalle we- gen, vormden menselijke trechters op de steile hellingen en trotseerden kou en regen op de toppen van wat zij trots hun bergen noemen. De koers zelf kende aanvankelijk weinig op windende momenten. Na en kele ontsnappingen in het tweede gedeelte was het in de laatste kilometers de Belg Freddy Maertens, die met groots machtsvertoon weg- 1 sprong en tenslotte met een royale voorsprong in Meerssen over de finish ging. Via radio en televisie en later in de kranten hebben miljoenen de Amstel-Goldrace weer ge volgd. De voorbereidingen evenals de organisatie op de dag zelf, als vanouds een zaak die door medewerkers van het concern wordt gerund, ston den borg voor een vlot verloop van de koers. Ook met recla me-uitingen, bij start en finish, langs de weg en in de recla mekaravaan, waren wij goed vertegenwoordigd. Op foto 4 ziet u v.l.n.r. de Amstel vracht-, jury-, reclame- en bezemwa gen voor het vertrek uit Am sterdam. Foto 5 en 6 geven twee momenten weer uit de koers, terwijl de drukte bij de finish na aankomst van de win naar is vastgelegd op foto 7. In de serie van negen mara thonwedstrijden, waarvan in Alkmaar de laatste werd verre den, toonde caféhouder Co Finale Heineken Schaatsfes- tijn. Fraai voorjaarsweer heeft ertoe bijgedragen dat de finale van het Heineken Schaatsfes- tijn op zondag 14 maart op de Alkmaarse kunstijsbaan „De Meent" gehouden een aantrekkelijke afsluiting van het schaatsseizoen is gewor den. Vele honderden schaats- 8 enthousiasten namen in de middag deel aan het recreatie schaatsen met als hoogtepunt de verkiezing van Miss IJspret Nationaal. Die vererende titel, alsmede een door Scanialux aangeboden vliegreis voor twee personen voor een week naar Noorwegen, viel ten deel aan Aite Ruben uit Heeren veen, die zich voor deze gele genheid had gestoken in schaatskledij van rond de eeuwwisseling. kwam de 18-jarige scholiere Ir ma de Jong uit Amstelveen alle aandacht opeisen. In haar eerste marathonjaar toonde zij zich de meest constante rijd ster en veroverde met in totaal 52 punten de Heinekentrofee, die zij ontving uit handen van Alkmaars burgemeester drs. R. J. de Wit (foto 9). Tweede werd Lenie van der Hoorn en derde Atje Keulen-Deelstra die echter drie van de negen wedstrijden verstek moest laten gaan. Een rit van de winnaars per arreslee en een groots vuurwerk beslo ten het Heineken Schaatsfes- tijn 1976. Noorse Elfstedentocht. De door Heineken in samenwer king met de touroperators Neckermann en Scanialux georganiseerde Noorse Elfste dentocht op het Mjosameer nabij Lillehammer heeft in Jo- han Wardenier een uitstekende winnaar gekregen. De 35- jarige landbouwer uit Mark nesse, die vorig jaar de eerste plaats bezette in het eindklas sement om de Heinekentrofee, reed in de recordtijd van 5 uur 34 minuten en 15 seconden al les „uit de kast" en kwam na 180 km schaatsen dodelijk ver moeid, maar met de glimlach Giling uit Warmenhuizen (foto 8) zich de sterkste. Hij verza melde in totaal 74,2 punten, wat hem de fraaie Heineken Wisseltrofee opleverde. Twee de werd het ex-kernploeglid Gerrit Woudenberg en derde het schaatsfenomeen „Dolle" Dries van Wijhe Bij de dames

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 29