NDERWE Langs de zijwand zijn zitboxen aangebracht. Centraal in Lord Nelson staat de fraaie bar. Gedeelte van de bar in Lord Nelson; tweede en derde van links Wiecher Schieving en echtgenote Wiecher en Bas bleven echter vooruitblikken. Zij wilden meer, een tweede bedrijf voor een wat ouder publiek. Aan het Prinsenplein, op enige honderden meters van de Kansel, bleek een oud pandje bijzonder geschikt voor dat doel en de koop was toen gauw gesloten. Het moest een bedrijf worden in de Engelse pub-stijl. Wel aangepast aan de wensen van het Nederlandse publiek, dus met barkrukken en zitjes. Werd er bij de inrichting en verbouwing van de Kansel zo zuinig mogelijk omgespron gen met de financiële midde len, bij de bouw en inrichting van hun tweede zaak, werden kosten noch moeite ge spaard. De firma Valk B V. uit Daarle verzorgde het inte rieur, onder supervisie van de heer D. de Boer van het Hei- neken bouwbureau. Centraal staat de fraaie in donker hout uitgevoerde bar, 'omringd' door een koperen stang en plaats biedend aan 30 bezoekers. Langs de met panelen versierde zijwand werden zitboxen aange bracht en voor het raam en rondom het dansvloertje plaatste men nog wat tafels en stoelen. Daardoor werd een totaal aantal zitplaatsen gecreëerd voor 80 personen. Prachtige koperen scheeps- lampen zorgen voor de ver lichting, terwijl de vloer ge sierd wordt met rode plavui zen. De zaak betreedt men via een groot voorportaal met ruime garderobe. Om enigs zins selectief te werk te gaan, openen de exploitanten de deur echter pas nadat er op de bel is gedrukt. Het grote houten wandbord van Lord Nelson, de 'naamgever' van de zaak, is centraal in het be drijf aan de wand bevestigd. Als vaste barman werd aan getrokken Jelle de Boer, die al zo'n tien jaar werkzaam is in het Meppeler horeca-we- zen Hij verzorgt ook het ach tergrondmuziekje, dat veelal bestaat uit Franse chansons en jazz. Hoe populair het horeca-duo in Meppel en wijde omgeving wel is, bleek maar al te dui delijk bij de opening. Een opening, die aan de Meppeler bevolking kenbaar werd ge maakt door de verschijning van een originele Engelse dubbeldekker. Op 6 februari jl. vond die heuglijke gebeur- thans speler van PEC Zwol le, verrichtte de opening. Keihard joeg hij de bal door een provisorisch aange brachte papieren deur. Dat er in Meppel behoefte bestond aan een dergelijk bedrijf, hadden de energieke ondernemers goed gezien. Vanaf de eerste dag zat de loop er in. Zo goed zelfs, dat werd besloten het bedrijf met 70 m2 te gaan uitbreiden. Met één tegenvaller werden Wie cher en Bas echter gecon fronteerd. Het besluit van de gemeenteraad van Meppel om slechts een nachtvergun ning te verlenen voor de vrij dag en zaterdag. Maar door die tegenslag lieten zij zich niet uit het veld slaan. Zij gaan gewoon door, daarbij hun slogan gestalte gevend: ,,Wie iets groots bouwen wil, die zit niet stil". J. REPPEL tenis plaats, 's Middags voor de genodigden onder wie de wethouders, gemeenteraads leden en fractieleiders van de plaatselijke politieke partijen, 's Avonds voor het grote pu- bliek. De zeer vele aangebo den bloemstukken herschie pen het bedrijf binnen enige uren tot een ware bloemen zee. Rinus Israël, één van Nederlands topvoetballers en

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 27