«mms TEN ID hi a mum rottehhm HI LU NO 0 W ISM Hi Uit een publikatie anno 1828 blijkt dat het huis Garvey toen reeds, met een jaarlijkse export van twee miljoen liter sherry, tot de allergrootste behoorde. Op fles geïmporteerd Belangrijk is dat de Tenido sherry voortaan op fles uit Spanje komt (dus met garantiezegel), maar nog belangrijker is dat het sherryhuis Garvey de kwaliteit garandeert. Een garantiezegel zonder dat daar een bekend sherryhuis achter staat, geeft alleen de zekerheid dat deze drank uit Spanje komt maar dat kwam hij toch al, anders mocht hij geen sherry heten. In verband met het feit dat Tenido nu in Spanje gebotteld wordt, is de groene fles vervangen door het daar gebruikelijke donkerbruine type. Het etiket heeft een andere vorm gekregen en is in overeenstemming gebracht met de kwaliteit van de sherries. Het huis Garvey Het sherryhuis Garvey heeft een lange rijke historie. Het werd in 1780 opgericht door William Garvey, een Ier. Over vier jaar bestaat de firma dus tweehonderd jaar Nog steeds is het een familiebedrijf, in het bezit van de zesde generatie en op het ogenblik is het een van de grootste sherry- en brandyconcerns ter wereld. Zoals uit bijgaand overzicht blijkt, was het ook in 1828 al een van de leiders. Garvey bezit zijn eigen wijngaarden en is daarom in staat zijn produkten een kwaliteitsgarantie mee te geven. Van druif tot in de fles wordt het produktieproces nauwkeurig gevolgd en het laboratorium (een van de grootste en best uitgeruste op wijn gebied in Spanje) staat geen andere dan topkwaliteit toe. Alcoholgehalte Moest sherry voor 1 maart jl. nog minimaal 18 procent alcohol bevatten, nu staat de wet in het kader van de E.E.G.-afspraken toe dat dit 15 procent mag zijn. De Spaanse kwaliteitsleveran ciers echter vonden dat dit de sherry zijn karakter zou laten verliezen en besloten eenstemmig niet onder 17 procent te zullen exporteren. De nieuwe Tenido heeft dus een alcohol gehalte van 17 procent en is daardoor wat voller van smaak Om tegemoet te komen aan opmerkingen van horecazijde dat de smaakaanduiding op een aantal sherries nogal verwarrend werkte, bijvoorbeeld pale dry, medium pale, light sweet enzo voorts draagt de nieuwe Tenido de volgende aanduidingen: Tenido medium wit etiket gewone sherry. Tenido dry groen etiket droge sherry. Tenido cream bruin etiket zoete sherry. Duidelijker kan het haast niet. Volledigheidshalve vermelden we nog dat de nieuwe Tenido leverbaar is in 0,7 en 1,0 liter, behalve de Tenido cream, die uitsluitend in 0,7 liter te verkrijgen is. In de bottelarij Het inpakken SBJMN.B.Y WRITES EXPORTED TROM XÏREI XIT 1828 EXPORTERS. Butts. Messrs. 1'. Garvey 4005 Gordon and Co..2196 Peter Domecq, (Ruskin, Telford, and Domccq, London.)2032 Beigbedcr and Co1224 P. de Mora950 Pemartin and Co932 John Domecq333 D ast is and Soles754 P. R. Sorela.039 Widow of R4 Shiel598 J. M. Lopez and Lopez451 P. R. Rivero. 357 D. Gofii353 V. Cortéa and Chacon245 J. E. Apalategui.142 F. Orrantia100 Sundry Shippers787 Total16,612 WTVBB EXPORTED FROM PORT ST. MARYS, IN" 1828. EXPORTERS. jj\i earn, W. Oldham M. M. deMora. M. Lobo Duff Gordon and Co. Total ^S/ Ag* Albertii774 John Mouslev Ww of Perato and Nephews. I.M.Lope/. Martinez.... J. M Suarez. J. Al. Pico John Cassasus W" of Victoria and Sons. R. Ducournand Sundry Shippers Een belangrijk punt is dat Tenido sherry exclusief bestemd is voor de horeca-ondernemer. Dit zal in de komende weken op grootse wijze worden aangekondigd in de vakbladen. Kleur rijke advertenties gaan uw verkoop krachtig ondersteunen. Door snel in te haken op deze primeur kunt u profiteren van een aantrekkelijke kortingsactie. Wijnhandel Reuchlin te Rotterdam, importeur van Tenido- nieuwe-stijl, staat klaar om uw orders te noteren (010-269160). Gereed voor verscheping 11

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 11