OPENING DISTRIBUTIECENTRUM AMSTEL Heineken kantoor in Den Bosch officieel in gebruik genomen M ntl'li*'1 ,ïli' J U> Ui Ül: l am-. - .V1 Op 29 januari jl. werd in het Industriege bied Amstel III te Amsterdam het nieuwe Distributiecentrum van Heineken geo pend. Drs. C. H. de Cloe, wethouder van Publieke Werken van de gemeente Amsterdam, verrichtte de openingshan deling. Door middel van een druk op de knop openden de laadkleppen van een grote vrachtwagen zich, waarna zeven meisjes in klederdracht, voorstellende de zeven provincies waaraan dit nieuwe Distributiecentrum zal gaan leveren, te voorschijn kwamen. Twee meisjes boden de wethouder en drs. G. van Schaik, lid van de raad van bestuur van Heineken, een pul met bier aan, waarmee de beide heren een toast uitbrachten op de jongste aanwinst van Heineken. Het nieuwe Distributiecentrum is de eerste operationele industrievestiging in het gebied Amstel III. Het is het grootste Distributiecentrum dat Heineken in Ne derland heeft. In Amsterdam beschikte Heineken tot voor kort over vijf externe opslagplaatsen voor gereed produkt en lege emballage. Dit stond een efficiënte bedrijfsvoering in de weg. Het nieuwe Distributiecentrum is primair een scha kel tussen de beide Amsterdamse brou werijen en de afnemers in Amsterdam en de rest van Noordholland en voorts de provincies Groningen, Friesland, Dren te, Overijssel, Gelderland en Utrecht. Aanvoer naar dit centrum zal evenwel ook plaatsvinden vanaf de brouwerijen te 's-Hertogenbosch en Zoeterwoude en het produktiebedrijf voor frisdranken in Bunnik. De totale oppervlakte van het Distributiecentrum is bijna 40.000 vier kante meter. Het gebouw beslaat hiervan 11.000 vierkante meter. De lengte van het gebouw is 150 meter, de breedte 75 meter. De overdekte opslagcapaciteit voor gereed produkt bedraagt 80.000 hectoliter, hetgeen te vertalen is in on geveer 1 miljoen kratten bier of ongeveer 23 miljoen flessen bier. De buitenopslag heeft een capaciteit van ongeveer 2,5 miljoen kratten of ongeveer 57 miljoen flessen. Het centrum is dag en nacht geopend gedurende vijf dagen per week. Er wer ken momenteel ruim 50 personen, over wegend in drie-ploegendienst. De over slagcapaciteit bedraagt thans 150 vrachtwagens van 28 ton elk, per etmaal. Deze kan worden opgevoerd tot 260 vrachtwagens per etmaal. Het bouwkundig ontwerp van het Distri butiecentrum is verzorgd door het Hei neken bouwbureau te Rotterdam, dat ook de directie over de bouw voerde. Het werk is uitgevoerd door het bouwbedrijf E.B.A. te Amsterdam als hoofdaanne mer. Vrijdag 23 januari is met een informele bijeenkomst voor het personeel het nieuwe kantoor van Heineken aan de Rietveldenweg 37 te Den Bosch officieel in gebruik genomen. Bij die gelegenheid heeft drs. G. van Schaik, lid van de raad van bestuur, de naam bekendgemaakt van de eveneens in dit gebouw geves tigde ontvangstruimte, die „Cambrinus- kelder" zal heten. Het nieuwe kantoor dient ter vervanging van de op het brouwerijterrein gelegen semi-permanente huisvesting en de in het gebouw „Zuidwal" te Den Bosch gehuurde kantoorruimte. Het biedt plaats aan het administratieve perso neel, de commerciële diensten van het gewest Den Bosch en aan een deel van het technisch personeel. In totaal zijn in het gebouw 125 personeelsleden on dergebracht. Het gebouw bestaat uit een souterrain, de begane grond en vier verdiepingen. De frontbreedte is ruim 60 meter De grootste diepte is 28 meter. Inclusief de dakopbouw is het kantoor 24 meter hoog. Het vloeroppervlak is 7.000 vier kante meter. De architectuur van het gebouw is van het architectenbureau De Vlaming, Salm en Fennis te Amsterdam; het werd ge bouwd door de Hollandse Beton Maat schappij. Om het gebouw in het overwegend in dustriële gebied een eigen karakter te geven, is de bovenbouw bekleed met roodbruine platen, terwijl het gevelwerk van de begane grond is opgetrokken in grijswitte steen. Kozijnen, ramen en deuren zijn van blank aluminium. Het okergele zeildoek van de zonweringen zorgt voor een aardig accent. Aan de groenvoorziening rond het gebouw zal veel aandacht worden besteed. Het ter rein wordt enigszins glooiend gemaakt en op verschillende plaatsen worden tussen grasgazons en de beplanting, verharde gedeelten aangebracht. De binnentuin van ongeveer 13 x 13 meter zal in harmonie met de tuinaanleg wor den. Rechts van de hoofdingang bevindt zich een grote ontvangstruimte voor gasten die de brouwerij bezoeken. Deze ,,Cam- brinuskelder" is door middel van een schuifwand afgesloten van de erachter gelegen personeelskantine. In het gebouw zijn twee trappehuizen, één in het centrale gedeelte en één in de vleugel. Voorts zijn er twee liften. Op elke verdieping bevinden zich een gardero be, toiletten en een pantry. De kamerin deling is afgestemd op de huidige be hoefte. Door verplaatsing van schei dingswanden kan een andere indeling worden verkregen. Rondom het gebouw is voldoende par keerruimte aanwezig. Het nieuwe tele foonnummer (met doorkiesmogelijk- heid) van Heineken Den Bosch is (073)159911. 6

Heineken - Tap en Schap | 1976 | | pagina 6