'r.y ANN01823 W De stichter, Maarten Reuchlin, op latere leeftijd. Gedeelte van de sfeervolle ontvangstruimte de ,,Bacchuszolder." (rechts). schaal begon met het importeren van wijn uit Frankrijk. Gedurende vele jaren, ongeveer een eeuw lang, was Reuchlin een firma, die haar wijnen direct aan particulieren leverde. Rond de jaren 1850-1860, toen men de wijn met eigen schepen uit Bordeaux aanvoerde, trad Reuchlin ook als rederij op en was als zodanig (in Amsterdam!) geregistreerd. Dezelfde Maarten Reuchlin stond in die tijd aan de wieg van een scheepvaart onderneming, waaruit later de Holland-Amerika Lijn is gegroeid. Dank zij de relaties in de scheepvaart wereld leverde Reuchlin in die jaren ook aan rederijen. De derde froep afnemers bestond uit gerenommeerde horecabedrijven. Ver vóór de Tweede Wereldoorlog breidde Reuchlin zowel zijn assortiment als zijn handelsactiviteiten uit. Naast de van oudsher gevoerde klassieke wijnen werden nu ook jenevers en likeuren verkocht. Al die jaren was de firma gevestigd in een pand aan de Bierhaven, dat in de oorlogsdagerr van mei 1940 Wijnhandel Reiicli Het pand van Wijnhandel Reuchlin met de ingang aan de Calandstraat De afdeling, waar de Jagermeister gebotteld wordt. Sinds 1 april van dit jaar worden de wijnbelangen van ons concern behartigd door een van de oudste en belangrijkste huizen op dit gebied in Nederland, Wijnhandel Reuchlin B.V. te Rotterdam, die sedert vorig jaar deel uitmaakt van het concern. De historie van deze wijnfirma is eerbiedwaardig lang, misschien niet zo stormachtig, maar rijk aan saillante bijzonderheden. Nog maar betrekkelijk kort geleden werd het feit herdacht dat in 1823, anderhalve eeuw geleden dus, Maarten Reuchlin hij was toen 23 jaar oud de wijnhandel oprichtte. In feite gaat de geschiedenis van Reuchlin nog verder terug en wel tot 1795, toen de vader van de stichter, Jean Pierre Reuchlin, op bescheiden verloren ging. Men vond toen tijdelijk onderdak in de Van Vollenhovenstraat, hetgeen echter uiteindelijk dertien jaar zou duren. In 1953 betrok Reuchlin het huidige gebouw aan de Calandstraat, een pand dat meer dan honderd jaar oud is. Voordien was daarin reeds een wijnhandel gevestigd. 4

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 4