Katwijk, Noordwijk en Zandvoort, meestal op een zaterdagavond, ontstoken wordt en duizenden toe schouwers trekt. Bierkoets bij Rijtuigendag. Al vele jaren neemt Heine- ken deel aan de Nationale 3 Gieb- ont- inden van enote ik, hd istuur kbal 'ulliei kreeg t een de s ach- n hel :e. -ggen r en i mi ge en ol akten 'ame- aces, rting- eer in oom 1e en ielde< i van hel elke atsen 4 5 Rijtuigendag, waarop tien tallen oude koetsen naar Amsterdam komen voor een rondrit door de stad en Concours d'Elegance in het Vondelpark. Het evene ment vond ditmaal plaats op zondag 16 juni. De Heine- ken Bierkoets (foto 7) ver voerde toen een bijzonder gezelschap, te weten een groep Belgische jacht hoornblazers. De rit door de stad voerde onder meer naar het Paleis op de Dam, waar de jachthoorn blazers vanaf het balcon hun melodieën ten gehore brachten. Pannebier. Woensdag 5 juni werd het hoogste punt be reikt bij de bouw van het "Sheraton Motor Inn" hotel te Hoofddorp. Bij deze feestelijke gelegen heid werd het pannebier met behulp van een hijs kraan door de lucht aange voerd. Burgemeester C. Stam van de gemeente Haarlemmer meer deelde de eerste fles jes uit en kreeg zelf uit handen van de heer P. Kranenberg, directeur Ho reca Ontwikkeling van Hei- neken, een verzilverde bier pul aangeboden (foto 8). In Geldrop werd op 14 augustus jl. het hoogste punt bereikt van een "Sheraton Inn". Mr. J. J. L. van Lanschot, burge meester van Geldrop, hees de Nederlandse driekleur en reikte hier het pannebier uit. Heineken neemt financieel deel in beide projecten. Het zeilschip schept de mo gelijkheid voor iedere Ne derlander, maar vooral voor de jongeren, een zeiltocht te maken terwijl hij zijn krachten kan meten met de elementen wind en zout water. Onder leiding van een vaste bemanningskern bestaande uit een schipper, een stuurman en een boots man kunnen de deelnemers actief mee zeilen. Het dertig meter lange schip, gebouwd door Cam- menga Jachtbouw te Am sterdam, is op 13 juli jl. in Scheveningen aangeko- 9 men. Daar kon het publiek de "Eendracht" bezichtigen, 's Avonds werd aan de kade bij de visafslag een groot zeemansbal (foto 9) gegeven. Heineken stelde voor deze feestelijke gele genheid onder andere een bar en een tapinstallatie beschikbaar. Een hoofdstuk apart vor men de para-sailing demon straties, die het afgelopen seizoen door het Pepsi Para Team in diverse plaatsen gegeven zijn. Ook werden enkele festiviteiten opge luisterd door het nog altijd spectaculaire schouwspel van de dalende parachu tisten van het Heineken team. 7 Zeilschip de "Eendracht". Prins Bernard verrichtte op 1 juni jl. de officiële han delingen bij de tewaterla ting van de gaffelschoener de "Eendracht". Het initia tief om een dergelijk zeil schip te laten bouwen is genomen door de stichting "Het Zeilend Zeeschip". Nijmegen vier dagen Heine ken veste. Nijmegen had gedurende de Vierdaagse, die van 16 tot en met 19 juli werd gehouden, veel weg van een Heineken veste. Overal in de stad kwam men uitingen van onze concernprodukten te gen, terwijl aan de marsen zelf een zeventien man sterke Heineken delegatie deelnam. Op verscheidene plaatsen-, onder andere op het grote Plein 1944, op de Markt en bij De Vereeniging, waar alle individuele deelnemers zich dagelijks moesten mel den, waren parasols van SiSi, Pepsi-Cola en Heine ken bier te zien (foto 10). Menig wandelaar heeft een pilsje gedronken bij de ronde Heineken bierstand (foto 11). Ook Whitbread presenteer de zich tijdens de Vierdaag se op nadrukkelijke wijze. Op het Terras Keefkens stonden twee luifelstands alsmede alsmede een origi nele Engelse dubbeldeks bus, die veel bekijks trok. Tot slot willen we nog vermelden dat tienduizen den op de eerste Vierdaag- se-avond naar de Waal waren gekomen om daar getuige te zijn van een sprankelend vuurwerk, dat ook dit jaar weer door Heineken werd aange boden (foto achterpagina). 10

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 35