zalencentrum nliilr ■Ulk zalencentrum bistrOgrill I IT4IL De voorgavel van REST O REST, dat gevestigd is op de begane grond grond van een parkeer garage. Het cafégedeelte realisering van de gedachte nu eens af te wijken van het strakke, rechtlijnige van de bouwmassa en het stramien van het café onder een hoek van 45 graden op dat van het totale gebouw te zetten. Duidelijk is, dat men dit niet oneindig kan doorvoeren; dit zou erg onrendabel worden voor ruimten die zich hiervoor niet lenen, zoals zalen en de moeder en0 keuken. Vanuit het café kan men de bistro bereiken, die de overgang vormt tussen de verschillende indelingsvormen. De sfeer is hier ook anders, wat romantischer met een hierbij aangepaste verlichting. Tijdens het etentje kan men de verrichtingen van de kok, bezig aan de grill in de open afwerkkeuken, gadeslaan. De voorbereidingskeuken (moederkeuken) bevindt zich achter in het gebouwmaan een pleintje. De ligging is juist daar gekozen in verband met bevoorrading en het intredende daglicht. Tussen deze keuken en het café in bevinden zich de drie zalen, van gevarieerde afmetingen. Door middel van houten vouwwanden kan men het geheel transformeren tot één grote zaal. In alle zalen is een dansvloertje aanwezig. Vanuit laatstgenoemde keuken voorziet men de afwerkkeuken van de nodige voorbereide ingrediënten waaruit men de menu's samenstelt. Ook de grotere hoeveelheden, nodig bij diners van gezelschappen in de zalen, komen uit deze keuken. De verscheidenheid van de diverse onderdelen wordt gebonden door de huisstijl van RICK, onder andere te herkennen aan de toepassing van oranje in het interieur, de verlichting, de uniformen van de stewardessen en de menukaarten in de vorm van een ouderwetse lei. De verbondenheid met de Zaanstreek kenmerkt zich weer door de vele gravures met Zaanse voorstellingen. Geconcludeerd mag worden, dat we hier te maken hebben met een modern bedrijf met sfeer, dat door zijn variëteiten beantwoordt aan de vraag van een zeer breed publiek. RICK mag zich dan ook verheugen in een goed bezoek door jong en oud. Plattegrond REST O REST Zaandam eJoTlLzivkL en ICK gevelpi iederi Schaal 1:50 nner

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 31