3 A d I de de ere el len i te >69 jit- de en n I ter- 'ige 10- m- 10- ia- ig. lat in de nd lar de >n- belading van de vrachtwagens ter bevoorrading van de eigen filialen plaatsvindt. Alleen de grote bulkhoeveelheden wor den door de desbetreffende fabrikanten rechtstreeks aan de filialen bezorgd. Sligro ziet in het systeem van een centrale opslag bepaalde voordelen. Zo behoeft men in de filialen slechts betrekkelijk kleine voorraden aan te houden, waardoor het personeel in deze bedrijven zich bijna volledig op de verkoop kan richten Sligro B.V. te Veghel is voor negentig procent een zb-groot- handel. Voor het resterende gedeelte, de bezorging aan huis alleen voor een aantal grote afnemers heeft men twee vrachtwagens rijden. Wat de omzet betreft is men in Veghel van alle markten thuis. Ongeveer drie kwart van het assortiment bestaat uit foods, die in aantal (6000 verschillende artikelen) verre overtroffen worden door de non-foods (12000). Alle verkoopafdelingen zijn ruim opgezet, met van alle artike len kleine hoeveelheden, overzichtelijk uitgestald. De afdelin gen foods en non-foods zijn geheel van elkaar gescheiden en hebben eigen kassa's. Tot de service, die Sligro zijn afnemers in Veghel biedt, be hoort onder meer het indrukwekkende restaurant met een complete keuken en aan de andere zijde zelfs een zon- 4 in het nieuwe gedeelte staan de goederen voor de verschillende filialen op vaste, met borden aangegeven plaatsen. Kijkje in het bedrijfsrestaurant, dat een capaciteit van 350 be zoekers heeft. Aanvoer door leveranciers en expeditie door de eigen vrachtwa gens zijn geconcentreerd aan één zijde van het nieuwe bedrijfs pand. De voorraden Heineken nemen ook hier een flinke ruimte in. 4 Vanaf de parkeerplaats, die plaats biedt aan 700 auto's krijgt men een goede indruk van de uitgestrektheid van het complexachter de glazen wand bevindt zich het bedrijfsrestaurant, links is nog een stuk van de nieuwe hal zichtbaar. neterras. Het restaurant dat op de verdieping is gelegen, heeft volbezet een capaciteit van 350 gasten. Achter het hoofdgebouw en aan één zijde begrensd door het nieuwe magazijn, bevindt zich de grote parkeerplaats waar 700 auto's een plaats kunnen vinden. Sligro oefent een voortdurende controle uit op het klanten bestand, terwijl ook in het bedrijf streng de hand wordt ge houden aan de scheiding tussen de klanten in de food- en die in de non-foodsector. De B.V. telt in totaal 175 personeelsleden, van wie 120 in Veghel werkzaam zijn. De filialen worden elk bemand door 8 a 10 mensen. Met elkaar realiseerden zij vorig jaar een omzet van 90 mil joen gulden. Voor het lopende jaar wordt een omzet van minstens 100 miljoen gulden verwacht, een cijfer dat men in de komende vijf jaar nog met vijftig procent denkt te kunnen opvoeren. 29

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 29