Walzo, Krimpen a/d IJssel Ook deze bedieningsgroothandel, die al bijna 75 jaar in Krimpen a/d IJssel opereert, barstte tenslotte uit zijn naden. Op 3 april werd de nieuwbouw door burgemeester F. A. Bulder van Krimpen a/d IJssel officieel geopend. Men heeft nu de beschikking over 2400 m2 grondoppervlak, waarvan 2300 m2 als verkoopruimte in gebruik is. De kantoren, dienstruimten en een groot gedeelte van de non food-afde- ling bevinden zich op de entresol. Walzo, een Klimpop-grossierderij, bestrijkt met drie vracht wagens (waarvan twee met een laadklep) een gebied dat de Krimpenerwaard, Rotterdam, de Hoekse Waard en het eiland IJsselmonde omvat. Praktisch alle goederen in de bedieningssector worden in rolcontainers vervoerd. De om zet voor dit gedeelte van het bedrijf bedraagt tien miljoen gulden 's jaars. In de nieuwe vestiging is Walzo tevens begonnen met zelf bediening, die in omzet een waarde van anderhalf miljoen gulden vertegenwoordigt. Deze nieuwe vorm, bediening èn zelfbediening uit één magazijn, is een uitvloeisel van het Een voorraad die voor zichzelf spreekt streven van de Klimop-organisatie zich (meer) op de zelf bediening te richten. Inmiddels is er weer een nieuwe ves tiging (Wierden) bijgekomen, waarna in het najaar nog een tweede bedrijf (Sliedrecht) met bediening èn zelfbediening zal volgen Kijkje van boven in het magazijn. Het nieuwe, strakke gebouw van Walzo in Krimpen a/d IJssel. De non-foodafdeling is op de entresol ondergebracht. De opzet van deze mengvorm in de nieuwe vestigingen verkeert nog in het beginstadium. Bij Walzo voldoet het systeem al. Het heeft bepaalde voordelen, onder meer dat geen aparte voorraden (behoeven te) worden gehouden. In de nieuwe vestiging werken in totaal twintig mensen. Ook bij Walzo zijn vier broers bij de leiding van het bedrijf betrokken

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 33