Het voordeel van de batch-pickmethode is dat de man aan de transportband zich uitsluitend met verzamelen en niet meer met inpakken en beladen van de rolcontainers hoeft bezig te houden. Daardoor worden fouten tot een minimum beperkt Vroeger werden 80 tot 120 colli per man per uur verzameld, een aantal dat met de nieuwe methode is opge voerd tot 180 tot 240 colli, afhankelijk van het aanbod van het werk. De groep van langzaam- en middellangzaamlopende artike len is in vijf palletlagen opgeslagen, waarvan de bovenste laag bestemd is voor de reserve- of de buikopslag. De in elke verzamelgang aanwezige tussenvloer (met transport band) maakt het mogelijk per niveau uit twee palletlagen te verzamelen. De ruimte, zoals die in elk magazijn van dit type beschikbaar is, werd hierdoor bij Van Well aanzienlijk ver groot. Het systeem, dat uniek is in Nederland, voldoet uitstekend. Er zijn al verscheidene delegaties van belangstellende Spar- grossiers uit het buitenland (België, Gibraltar, Ierland, Italië, Japan en Oostenrijk) in Zevenhuizen op bezoek geweest. Naast het levensmiddelenmagazijn (5.500 m2) ligt de agf- afdeling, waar in een koelruimte van ongeveer 600 m2 de groenten en het fruit zijn opgeslagen. De aardappelverpak- kingsafdeiing heeft een oppervlakte van 420 m2 en beschikt verder over een geklimatiseerde opslagruimte van bijna 900 m2. Het frontaanzicht in breedbeeld met links de garagewerkplaats en rechts de bedrijfswoning. Op de achtergrond het indrukwekkende bedrijfspand; de kantoren zijn op de verdieping ondergebracht. Vers vlees, vleeswaren, diepvriesartikelen, kaas en andere zuivelprodukten zijn in een geheel geklimatiseerde ruimte van 550 m2 ondergebracht, waarvan 200 m2 door koel- en vriescellen wordt ingenomen. Evenals voor de agf-afdeling worden de orders voor deze groep telefonisch opgenomen en direct gereedgemaakt. De part-timers meegerekend, werken in Zevenhuizen 110 mensen. Uit de vierde generatie Van Well zijn vier broers in het bedrijf werkzaam, die elk een taak in de leiding heb ben. Het totale wagenpark, inclusief de personenauto's, bestaat uit 44 voertuigen. Van Well opereert in een gebied dat Zuid-Holland boven de grote rivieren en het westelijk gedeelte van de provincie Utrecht omvat Men bedient 88 Sparwinkels en heeft voor de agf-produkten ook afnemers in de groente- en fruit handel. Vorig jaar kwam de omzet, ondanks de verhuizing en de aanloopmoeilijkheden, met 55 miljoen gulden ruim boven de begroting. Mede door een nieuwe verkooppolitiek wordt voor 1974 een omzetstijging van 25 procent verwacht. Het eindpunt van de twee centrale af- voerbanden, waar de artikelen in de rolcontainers wor den geplaatst. Belangstelling uit binnen- en buiten land voor het nieu we systeem. Van de twee cen trale afvoerbanden begint de ene in het tabakswaren-, de an dere in het zoetwa- renmagazijn. 29

Heineken - Tap en Schap | 1974 | | pagina 29