COEBERGH's Verenigde Distilleerderijen N.V. De geschiedenis van dit bedrijf, dat zich onlangs heeft aangesloten bij het Heineken concern, gaat terug tot 1877, toen de heren A. J. Coebergh en L. de Bruyn de firma Coebergh de Bruyn oprichtten. Deze naam werd enige jaren geleden gewijzigd in Coebergh's Verenigde Distilleerderijen N.V. Op het ogen blik is in de leiding van het bedrijf zowel de derde als de vierde genera tie Coebergh vertegenwoordigd. Het bedrijf, dat oorspronkelijk was gevestigd aan de Weenastraat in Rot terdam, werd in 1905 verplaatst naar de Ridderstraat, waar in de meidagen van 1940 het hele complex ten ge volge van de oorlogshandelingen ver loren ging. Voor de tweede maal werd het bedrijf overgebracht, nu naar de Westfrankelandsestraat in Schiedam. Om te kunnen voldoen aan de steeds grotere vraag naar bessenjenever, Coebergh's specialiteit, kwam in 1950 aan de Van Cleeffstraat een nieuwe distilleerderij, uitsluitend voor de ver vaardiging van bessenjenever tot stand. Inmiddels waren ook de fa- brieks- en kantoorruimten aan de Westfrankelandsestraat te klein ge worden en moest naar een groter complex worden omgezien. Dit werd gevonden in de uitbreiding van de fabriek aan de Van Cleeffstraat, die in de zomer van 1959 gereed kwam. Hoewel de naam Coebergh zijn be kendheid voornamelijk ontleent aan zijn vooraanstaande plaats als fabri kant van bessenjenever en andere vruchtenbrandewijnen, leren namen als Hoppe, Hulstkamp en Meder Het hoofdkantoor te Schiedam. Coebergh's specialiteiten met de .lijst aanvoerder" in het midden. 6

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 6