AMSTEtfll AMSTEL Laatste fase van de beeldmerkverandering van Amstel bier IX-, AMSTEl BIER I LM IÏjlui: Smi ^vtyrtthirHI De nieuwe lichtbak, overdag en bij avond. «raggy Met de laatste fase van de vernieu wing van het Amstelgezicht is onlangs begonnen. De gehele „facelift" be stond uit drie operaties. In de eerste werden etiketten, kroonkurken en plastic kratten in nieuwe uitvoering op de markt gebracht. Vervolgens werd hieraan ondersteuning gegeven met een geheel nieuwe reclamecam pagne. Hiervan leveren vooral de grote kleurenadvertenties een belang rijke bijdrage in de bevestiging van het kwaliteitsbeeld van Amstel bier. Ter afronding van dit alles wordt nu de buitenreclame aangepakt. Een gigantisch karwei, omdat Amstel bier op ruim 10.000 punten aanwezig is. langs verkeerswegen, op gebouwen, rond voetbalvelden, op auto's te veel om op te noemen. Dit wordt een operatie die enige tijd in beslag zal nemen. Lichtbak-ruiten, buitenborden, muur- schilden en vele andere reclamedra gers kunnen gemakkelijk in massa worden geproduceerd, maar het aan brengen ervan vergt (rij)tijd en man kracht. Het geheel verloopt dus vol gens nauwkeurige planning, met in schakeling van een maximum aan le veranciers. Het leeuwedeel vormen de lichtbak ken. Vele duizenden zullen in de ko mende maanden worden vervangen. Stad voor stad wordt afgewerkt. De glasplaten worden verwisseld, de fra mes blijven hangen. Dit laatste is noodzakelijk alleen al uit het oogpunt van snelheid van ombouw. Het pro bleem daarbij was wèl hoe het ovale Amstel beeldmerk in het ronde frame uit zou komen. De oplossing is ge vonden in een smal geel veld boven en onder het beeldmerk, dat het ovaal opvult tot een cirkel. Dit veld laat 's avonds evenwel geen licht door. Op die wijze wordt het officiële nieuwe beeldmerk, zoals dat ook op de fles sen voorkomt, toch zoveel mogelijk gehandhaafd Behalve de lichtbakken staan ook de vrachtwagens op het programma. Al lereerst die vrachtwagens die aan een schilderbeurt toe waren. In een later stadium worden de andere wagens onderhanden genomen Wel zullen deze nakomertjes (als tijdelijke maat regel) zo gauw mogelijk worden voor zien van de nieuwe beeldmerken op cabine en achterklep. De totale omschildering van één vrachtwagen vergt ruim een week, zodat ook bij inschakeling van ver schillende schildersbedrijven de gehele omschildering van de honder den vrachtwagens in Nederland een lange tijd in beslag zal nemen. Een van de eerste vrachtwagens met de nieu we uitmonstering. 28

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 28