RICHE-NATIONAL, ARNHEM Zestig jaar Heineken bier Boven: De heer H. J. Hinssen te Blerick is bijzonder trots op zijn Fruto rijdende winkel. Daarin vond dan ook de „ceremonie" plaats, waarbij ver der zijn vrouw en (2e van links) de heer W. Backhuys, directeur Fruto- Venlo, aanwezig waren. Rechts boven: De eerste zes prijswinnaars werden op één dag bezocht. Hier ziet u in hun winkel in Dordrecht de heer F. J. Kooien en zijn vrouw met het bij de prijs behorende certificaat. Rechts: Veel plezier in Schoonhoven, waar de heer J. den Braber alvast voorzichtig aan het plannen maken sloeg. Naast de heer Van Hoven mevrouw Den Braber, in het midden de heer C. de Pater, bedrijfsleider Fruto-HAFIC, Schoonhoven. Tot onze oudste afnemers behoort ongetwijfeld de familie Van Hooydonk, die een van Arnhems meest bekende eta blissementen, Riche-National, exploiteert, waar het meest getapte bier reeds zestig jaar verkrijgbaar is. Riche-National is (wel)gelegen aan het Willemsplein, gevestigd sinds 1953 in een pand dat schertsenderwijs wel eens de opera ge noemd wordt. De geschiedenis van dit horecabedrijf gaat terug tot 1895 toen op 31 augustus van dat jaar de heer P. C. van Hooy donk in de Bakkerstraat een restaurant, National geheten, begon. De zaken, zowel letterlijk als figuurlijk, breidden zich voortdurend uit en al in 1914 kon van een familiebe drijf worden gesproken. Toen namelijk kwam de heer J. van Hooydonk, even oud als de zaak en tot de dag van vandaag daarin nog actief bezig, zijn vader assisteren. In die jaren reeds waren National en het gastheerschap van de Van Hooydonks tot ver buiten Arnhem bekend. Er kwamen veel autoriteiten en de beroemde Gele Rijders bij voorbeeld hadden er een abonnement, dat wil zeggen, ge bruikten er elke middag de lunch. Sinds 1911 toen de Arnhemse bierbrouwerij De Kroon, waarvan tot die tijd het bier werd betrokken, ophield te bestaan, tapt men Heineken. Na de verhuizing naar het Willemsplein werd de naam van het bedrijf Riche-National, een naam die staat voor een gerenommeerd café-restaurant, dat druk bezocht wordt door een zeer gemengd publiek. Het verwarmde terras vormt in het voor- en naseizoen een grote trekpleister. In de exploitatie zijn verder enkele zalen opgenomen, waar gezelschappen tot ruim honderd personen ontvangen kun nen worden. De leiding van het bedrijf is nu in handen van de beide kleinzoons van de stichter, de heren Th. en W. van Hooydonk. In het bedrijf zijn in totaal 45 mensen werkzaam. Vermeldenswaard tenslotte is het volledig geautomatiseerde buffet, waarmee men nu bijna een jaar tot volle tevreden heid werkt. Zeker ook wat betreft de kwaliteit van bij voorbeeld de kop koffie en het glas bier die, zoals wij zelf mochten constateren, in „de opera" uit de kunst zijn. De zaalaccommodatie van Riche-National bevindt zich in het gebouw rechts. 23

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 23