OKURA AMSTERDAM Engelse weken bij V D EERSTE JAPANSE HOTEL IN HET BUITENLAND Amstelveen De eerste buitenlanders waarmee Japan kennismaakte waren 360 jaar geleden de Nederlanders die daar in de havenstad Nagasaki aan land gingen. Naast andere belangrijke overwegingen om het eerste bui tenlandse Japanse hotel in Nederland neer te zetten, zoals gunstige ligging van ons land als toegangspoort van Europa, toeristische aantrekkelijkheden, economische en politieke stabiliteit, centrale positie van de luchthaven Schiphol, spreekt de eeuwenoude band met Japan toch wel het meest tot de verbeelding, hetgeen ook bij de naamgeving van diverse ruimten in het gebouw tot uitdrukking komt. Okura werd op 24 oktober door Prins Claus geopend en vanaf die datum is Amsterdam een hotelreus rijker. Als hoogste gebouw van de stad namelijk beschikt deze gigant over 411 kamers, verdeeld in eenpersoonskamers, twee persoonskamers en suites. Er zijn 4 restaurants: het Franse „Ciel Bleu", dat zijn naam dankt aan zijn verheven positie op de 23ste verdieping, het Chinese „Toh-Ka-Lin" en het Japanse „Yamazato", die dezelfde namen dragen als de respectieve restaurants in Okura Tokyo en de coffeeshop „Lampion". Twee bars, „Starlight Lounge" en „Deshima", zorgen dat de dorstige gast niets tekort komt. Deshima is ook de naam van het voor de Japanse kust gelegen eiland van waaruit de Nederlanders ten tijde van de Oost Indische Compagnie het alleenrecht hadden tot handel drijven met Japan. Ruime lobby's, een terras aan het water, winkelgalerij, sauna, parkeergarage, Japanse tuin en zeven zalen voor recepties, diners en dergelijke maken het geheel nog indruk wekkender. De zalen, die tezamen een accommodatie heb ben voor 1200 personen, dragen de namen van Nederlandse koopvaardijschepen uit de Deshima periode, Okura Amsterdam, zo vermelden de folders, biedt het beste van drie werelden: Europese charme, Hollandse gast vrijheid en Japanse kunstzinnigheid. Het is mogelijk al vanaf 65,per dag van deze unieke combinatie te ge nieten. Wil men echter het béste van het beste, de „Imperial Suite", een vijfkamerhotelflat met vijf man privébedienend personeel dan moet 650,per dag neergeteld worden. Letterlijk betekent Okura: groot pakhuis vol kostbaarheden, in feite is het een groot hotel vol mogelijkheden, waartoe ook het drinken van een glas uit het Heineken bier- en frisdrankenpakket behoort. Over het algemeen ziet men voor het hotel een zonnige toekomst en hoopt men met de exploitatie ervan beschei den bij te dragen tot bevordering van de goodwill tussen Japan en Nederland. In de periode van 15 oktober tot en met 30 oktober 1971 heeft het V D warenhuis te Amstelveen een tweetal Engelse weken gehouden onder het motto „Good things from Britain". Op de vierde etage, de zogenaamde Special events floor, was een aantal stands ingericht met uit Engeland afkom stige artikelen, zoals posters, boeken, lederwaren, meubels enzovoort. Ook het Engelse bier gaf acte de presence. In samenwerking met Whitbread, Brussel, was door ons een mobiele Engelse pub gebouwd. Hierin werden Whitbread Brewmaster, Pale Ale en Guinness Stout geserveerd. Boven dien was er in de levensmiddelenafdeling een mass display voor de Engelse bieren geplaatst. Vooral op de zaterdagen mocht de pub zich in een grote belangstelling verheugen en vele bezoekers lieten zich het Engelse bier goed smaken. Elke zaterdag traden verschillende folkloristische groepen op (Schotse dansers, Engelse muzikanten en andere) die er mede voor zorgden dat de typisch Engelse sfeer volop in de pub aanwezig was. 19

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 19