■n onder nieuw dak KARSTEN lllilSSI Panoramisch overzicht met links het nieuwe magazijn. De toegangspoort met links het oudste gedeelte. vervolg) firma Karsten een feestelijke dag. Op die dag werd, precies vier jaar na de eerste uitbreiding een hal van 1000 m2 een tweede magazijn, eveneens 1000 m2 groot, officieel in gebruik genomen. Ook hier ontstond het bedrijf uit een handel in boter, kaas en eieren. Aan dit eenvoudige assortiment werd in 1950 koffiemelk toegevoegd, waarna begin 1960 verdere uitbreiding met bier en frisdranken volgde. Op het ogenblik voert men het complete as sortiment voor de melkhandel in een verzorgingsgebied, dat zich uitstrekt van Amsterdam-Noord tot in de kop van Noordholland. Tot die verzor ging behoort ook de bevoorrading van ruim dertig winkelwagens. Voor het transport (men kent geen afhaalsysteem) beschikt de N.V. Karsten over vijf vrachtwagens van elk 714 ton. In het nieuwe magazijngedeelte is een perron geprojecteerd, waaraan vier vrachtauto's tezelfdertijd gela den of gelost kunnen worden. Het is zelfs mogelijk elke vrachtwagen tege lijkertijd te lossen èn te laden. Het oudste gedeelte van het bedrijf, een loods van 400 m2, is bestemd voor de opslag van zoetwaren en dergelijke. De vorige uitbreiding wordt nu gebruikt voor de artikelen- in-bulk, die door de fabrikanten worden aangeleverd, terwijl vanuit de nieuwe hal de op palletstellingen gesorteerde artikelen worden afgele verd. Veel belangstelling was er op de dag van de ingebruikneming van het nieuwe gedeelte, dat symbolisch werd geopend door de heer G. J. van Oort- messen, directeur IVEKO. De dag werd, evenals het geval was geweest bij W. van Wijk Zonen in Leid- schendam, afgesloten met een succes volle beurs. Dat de administratie in Blokker niet op de laatste plaats komt, bewijst de installatie van een kleine computer. In het besturen van deze snel groeien de groothandel wordt de heer M. A. Karsten krachtig bijgestaan door de zoons G. en P. Karsten, die de derde generatie in dit Westfriese bedrijf De kleine computer neemt in de administratie een belangrijke plaats in. Het wagenpark. 18

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 18