M.A. KARSTEN N.V. rppk IP. p? -"WMH Beeld van de openingsceremonie, het loslaten van tweehonderd duiven, door de heer C. Boonstra, directeur SRV Nederland. Het ontstaan van de rijdende winkels heeft belangrijk bijgedragen tot de stormachtige omzetontwikkeling van de N.V. Per drie weken komen er gemiddeld twee rijdende winkels bij. De exploitanten van deze winkelwa gens kunnen rekenen op een degelijke begeleiding door hun groothandel. De leiding van dit mooie bedrijf be rust bij de heren M. van Wijk, J. van Wijk en J. van der Geest, respectie velijk commercieel, technisch en ad ministratief directeur. Een ruime, lichte kantine. De administratie onder het nieuwe dak. voor de vijftig personeelsleden verder nog een fraaie kantine ter beschik king staat. De communicatie tussen magazijn en kantoor vindt plaats via de intercom, hetgeen bijzonder snel en efficiënt werkt, evenals de buizenpost, die is aangelegd mede in verband met de komst, begin 1972, van de computer. Met de uitbreiding van zowel maga zijn als kantoren is rekening ge houden. Het wagenpark bestaat uit zes 8-tons vrachtwagens, waarvan drie rolcon tainerauto's. Deze laatste, die per rit 350 containers kunnen vervoeren, a Gedeelte van de afhaalhal met rechts de kassa en daarachter de gedistilleerdwinkel. maken per dag vijf, soms zelfs zes ritten, tegen de andere wagens twee. Op het ogenblik vindt 80 procent van de afzet via rolcontainers plaats. Ook de omzet in Heineken bier is indrukwekkend. Dit boekjaar werd het aantal van 200.000 kratten ruim overschreden. Tevreden is men bij Van Wijk eveneens over de aanvoer van het bier. Om zes uur 's morgens aangekomen vóór het magazijn rijdt de vrachtwagen een uur later, gelost en geladen (met leeg goed) weer terug naar de brouwerij. Blokker. Als groente- en fruitcentrum met de grootste veilinghallen van Noordholland geniet Blokker lande lijke bekendheid. Zeker ook omdat in die hallen van tijd tot tijd populaire muziek wordt gebracht. Misschien minder bekend, maar voor de lief hebber van landschap en historie een lekkerland, is de streek rond Blok ker, waar nog vele van die typisch Noordhollandse stelphoeven hun py- ramidedaken omhoogsteken. In Blokker zelf, aan de Oosterblok- ker(weg), juist tegenover zo'n stelp- boerderij, was het op 20 oktober voor de aldaar ruim vijftig jaar gevestigde Gezicht, vanaf het perron van het niet meer in gebruik zijnde stationnetje van Blokker, op het bedrijf van M. A. Karsten N.V. 17

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 17