onder nieuw dak W. VAN WIJK ZONEN N.V. Leidschendam. In dit computertijd perk schijnt nauwelijks ruimte te zijn voor een terugblik. Toch is het nog geen vijftig jaar geleden, dat de heer W. van Wijk met een detailzaak in boter, kaas en eieren de grondslag legde voor een bedrijf, dat op 8 sep tember een geweldig gebouw met een magistraal magazijn in gebruik nam. In de tussenliggende tijd, maar vooral in de jaren zestig, maakte de N.V. W. van Wijk, mede dankzij de Zonen, een krachtige groei door. Het ruimte gebrek, waarmee men al vanaf 1964 te kampen had, noodzaakte tot het zoeken naar een nieuwe vestigings plaats, die tenslotte aan de Westvliet- weg gevonden werd.. Hiér staat nu, omgeven door een rondweg (voor de aan- en afvoer) en ruime parkeerter reinen, een 4300 nT groot en 7)4 meter hoog pand dat door zijn afme tingen, indeling, inrichting en voor zieningen met recht indrukwekkend genoemd mag worden. Het expeditieperron is zodanig aan gelegd dat tien vrachtwagens tegelijk kunnen worden geladen. De binnen komende goederen worden ontvangen via drie ingangen op perronhoogte en twee grote inrijdeuren gelijkvloers. Het grote parkeerterrein vóór het ge bouw, dat is aangelegd voor de klan ten die hun bestellingen komen afha len, biedt plaats aan ongeveer hon derd auto's. De afhaal orders, die van tevoren telefonisch worden opgege ven (wat dag en nacht kan geschie den), staan gereed bij aankomst van de afnemer. In de royale afhaalhal is een gedistilleerdwinkel en een kof fiehoek ingericht. Ook de administratie en de verkoop hebben de ruimte gekregen, terwijl Kijkje tussen de palletstellingen. A Frontaanzicht van het nieuwe bedrijfspand van W. van Wijk Zonen N.V. Breedbeeldopname van het reusachtige maga zijn. Dat er leven in de grossierderij zit, bewijst de voort durende reeks van ingebruiknemingen van nieuwe be drijfspanden. In deze aflevering een korte schets van twee groothandels, beide rond een halve eeuw oud, die de afgelopen maanden onder nieuw dak kwamen. 16

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 16