digheden dan ook, zonder beoordeling zouden komen te zitten. Met de Centrale On dernemingsraad is afgespro ken dat in principe vanaf januari 1997 het oude systeem vervalt en de om schakeling naar resultaatge richt beoordelen zal worden voltooid. Bij Vrumona zal het nieuwe systeem pas per januari 1997 worden geïn troduceerd. POTENTIEELSCHATTING In 1995 is een poten- tieelschattingsronde uitge voerd voor alle CAVO- medewerkers plus de leiding gevenden in de functiescha len 6 en 7. In deze ronde zijn met ongeveer 1.500 mede werkers loopbaangesprekken gevoerd. De resultaten van deze gesprekken, de plannin gen, zijn in 1995 voor het eerst niet alleen mondeling, maar ook schriftelijk terugge koppeld, zodat iedereen beter in staat is de eigen ontwikke ling bij te houden. In 1995 is, ook voor het eerst, een gestructureerde op volgingsplanning gemaakt voor de zogenaamde sleutel functies binnen de commer ciële afdelingen en binnen de afdelingen Logistiek en Financiën. In 1996 zal het zelfde worden gedaan voor de produktie-afdelingen en voor personeelszaken. Deze ontwikkeling past in de verdere professionalisering en sluit aan bij de groeiende be hoefte aan management in de onderneming. Het streven is ook de loop baangesprekken systematisch te integreren met andere in strumenten (selectie, beoor deling en ontwikkeling), waarbij de verbindende schakel moet worden gevormd door de gedrags criteria. In 1995 zijn daartoe veranderingen in de systema tiek voorgesteld. In het lopende jaar moeten de voor stellen tot afspraken leiden, zodat de volgende potentieel- schattingsronde, in 1997, op basis van gedragscriteria kan plaatsvinden. INVENTARISATIE OPLEIDINGSBEHOEFTE BIJ CONCERN EN EXPORT Naar aanleiding van de potentieelschatting in 1995 heeft het concern-hoofdkan toor besloten nu eens niet af te gaan op de ingevulde schattingsformulieren en de uitkomsten van de beoorde lingsgesprekken, maar actief de opleidings-, trainings- en ontwikkelingsbehoefte te inventariseren bij alle mede werkers van het hoofdkan toor A'Wet en van Export (CAVO en CAO). Deze inven tarisatie zal begin 1996 worden afgerond. TRAINEES In 1995 werden in totaal 11 trainees aangeno men: 5 bij commercie, 3 bij financiën en 3 bij produktie. In verband met de uitbrei ding van activiteiten in Europa en in de Asian Pacific wordt rekening gehouden met een toenemende behoef te aan (produktie) managers. Daarom is besloten het Pro duktie Management Trainee ship aan te passen waarbij het accent meer komt te liggen op kennis en ervaring op het gebied van brouwen en produktie. Bovendien is besloten het aantal produk- tiemanagement-trainees te verhogen van 3 naar onge veer 10 per jaar. Om de personeelsfunctie te versterken is in 1995 besloten een specifiek op Personeel Organisatie gericht trainee ship te starten. De eerste trai nees op dit gebied zullen in het lopende jaar worden aan genomen. Binnen de technische discipli nes heeft de functie Trai ningsmanager een andere in vulling gekregen. Trainingsmanagement is nu opgenomen in het loopbaan pad van Produktie en Brewery Managers, zodat zij uit de eerste hand ervaring kunnen opdoen met trainin gen en er in hun latere func ties directer en gerichter gebruik van kunnen maken. BENOEMINGEN Met name in de tech nische disciplines zijn er, mede door de uitbreidingen in de Asian Pacific, betrekke lijk veel verschuivingen opge treden in 1995. Het bemannen van de nieuw- bouwteams vroeg bijvoor beeld een niet geringe capaciteit. In 1995 zijn er bij produktie en techniek dan ook 103 benoemingen geweest. Bij Commercie vonden 60 benoemingen plaats, bij EFI 27 en bij Perso neel Organisatie 12. 9

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1995 | | pagina 13