15 9 9 MEIKEKEN NEDERLAND KJ. In 1993 werd de visie van het management op de toekomstige organisatie van Heineken Nederland, samen met een globaal raamwerk voor de nieuwe structuur, gepresenteerd aan de Centrale Ondernemingsraad. De COR bracht daarover positief advies uit. Ook is met de COR overeenstemming bereikt over het Convenant Mensen Maken Heineken. Bovendien was er over eenstemming met de vakorganisaties over de sociale regelingen. Dat hield in dat in 1994 kon worden begonnen met de verdere ontwikkeling van de nieuwe organisatie. 1994 heeft dan ook voor Heineken Nederland geheel in het teken gestaan van het veranderingsproces Mensen Maken Heineken. Er zijn vijf units ontstaan. Brouwerij Zoeterwoude, Brou werij Den Bosch, Horeca, Food en Distribution Customer Ser vice (DCS). Alle units hebben een veranderingscoördinator benoemd, die aanspreekpunt is. Daarnaast vond de benoeming van de unitmanagers en produktiemanagers Brouwen en Ver pakken plaats. De laatste maanden waren alle units bezig met voorberei dingen van de adviesaanvragen voor de Ondernemingsraden, waarin de 'grofstructuur' van de units zou worden vastgelegd. Dat beschrijft de invulling van de nieuwe structuur van de eigen unit in grove lijnen. Leidinggevenden en medewerkers hebben zich intensief beziggehouden met de invulling. Dat gebeurde in werkgroepen, in ontwerpteams en via werkoverleg. Na een posi tief advies van de ondernemingsraden zal de organisatie meer in details vorm krijgen. HOP In het Sociaal Raamwerk is met de vakorganisaties afge sproken dat de nieuwe organisatie bemand wordt vanuit de bestaande bezetting. Er is een Herpiaatsings- en Opleidings project (HOP) ingesteld om medewerkers die door het Mensen Maken Heineken-proces boventallig worden, hulp te geven bij het zoeken naar een passende nieuwe functie in het bedrijf. Dit zal onder andere gebeuren door het aanbieden van opleidings- en scholingsmogelijkheden. Er is een HOP-manager benoemd, die sinds 1 mei met haar werkzaamheden begon. Na afronding van de selectieprocedure zal bekend worden wie boventallig wordt. Dit gebeurt in 1995. Totdat een nieuwe, passende functie is gevonden voor de boventalligen, blijven de medewerkers in dienst van de oude afdeling. HOP zal in principe tot eind 1997 blijven bestaan. Mocht realisatie van Mensen Maken Heineken langer duren dan verwacht, dan kan HOP ook langer blijven functioneren. Personeelszaken In juni is een jaarlijkse PZ-dag gehouden voor alle PZ- medewerkers van Heineken Nederland. Het thema was 'Heineken Nederland aan de top, wat kan PZ daaraan bijdragen'. Er werd ondermeer aandacht besteed aan de gevolgen van Mensen Maken Heineken voor personeel en organisatie. In het kader van Mensen Maken Heineken is voorgesteld Personeelszaken te decentraliseren naar de units.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1994 | | pagina 17