12 S 0 C I A A L JAARVERSLAG 1994 //I J HEINEKEN IPEEENBUS I edereen heeft op zijn werk wel eens een idee I over hoe zaken anders of beter zouden kun- I nen zegt Han Jorna. Hij is eerste monteur bij de Horeca Technische Dienst regio Zuid in Eindhoven. En de enige die in 1994 de maximale beloning in ontvangst mocht nemen voor een ingediend idee. "Wat dat betreft is er kwaliteit genoeg onder de medewerkers. Ze voelen zich betrokken bij hun werk en denken erover mee. Maar de stap om echt een idee in te dienen, nemen ze vaak niet. Kijk, als een idee geen kos tenbesparing voor het bedrijf oplevert, kun je een verandering ook gewoon zelf in je werk doorvoe ren. Maar als er een besparing mee gemoeid is, zou ik zeggen 'dien het wel inDan levert het veel meer voordeel op. Niet alleen voor jezelf, maar ook voor anderen. En natuurlijk voor het bedrijf en vaak ook voor het milieu. Dan laatje écht zien dat er kwaliteit in huis is. aantal zaken op de rails te zetten. Zoals het opstellen van een OR-reglement, de samenstelling van het bestuur, de benoeming van commissies voor specifieke onderwerpen en het inrichten van een secretariaat. Een van de eerste grote klussen waarmee de kersverse negen leden tellende ondernemingsraad te maken kreeg, was het invoeren van een personeelsaudit voor sleutel functionarissen. De ondernemingsraad heeft zich hier intensief mee bezig gehouden. In goed overleg met het management zijn de partijen tot een oplossing gekomen. OR Vrumona 1994 was een bijzonder zwaar jaar voor de OR en voor het overleg. Onder andere de door IMP AC geïntroduceerde aan bevelingen van werken en organiseren werden door de raad Medezeggenschap) op hun waarde beoordeeld. De systemen werden direct ingevoerd. Het totaal overzicht in de eindrappor tage bleek meer een stand van zaken. Het Beleidsteam heeft de raad het verbeteringsplan gepre senteerd. Goed overleg bleek essentieel. Uiteraard worden (ook) met de vakorganisaties afspraken gemaakt. De uitvoering van de afspraken worden door de OR Vrumona getoetst en bewaakt. OR Zoeterwoude 1994 heeft natuurlijk ook voor de OR Zoeterwoude in het teken gestaan van Mensen Maken Heineken. Een organisatie ontwikkelingsproces dat van alle betrokkenen een ander gedrag vraagt. Na de verkiezingen konden in de OR Zoeterwoude negen nieuwe leden worden geïnstalleerd. Een belangrijk signaal dat medezeggenschap in 1994 een nog steviger plaats in onze onder neming inneemt. Een belangrijke bijdrage is geleverd aan de procedure rond de vol continudienst. Nadat eerst de bedrijfsleiding driem aal instemming heeft gevraagd voor tijdelijke vol continudienst heeft de raad erop aangedrongen een meer structurele oplossing te vinden die het probleem van de steeds verschuivende roosters en het vele overwerk zou moeten aanpakken. Uiteindelijk heeft dat tot een instemmingsaanvraag geleid voor een tijdelijke vol continudienst van 13 maanden. De volgende investeringsaanvragen zijn door de OR Zoeter woude in 1994 in behandeling genomen: - mechanische belading - gistreincultuur - reëngineering brouwhuis 2 - proefinstallatie continu brouwproces Verder behandelde de raad een aantal budgetaanvragen: - magazijnbeheerssysteem -maatregelen als gevolg van een bedrijfsgeneeskundig survey MIT - automatische Plano-belader Kister colonne 6 En de volgende adviesaanvragen: - plaats van de energiedienst in de organisatie - organisatie DIM Voor de Heineken Ideeënbus was de toekenning van de maxi male beloning van vijftienduizend gulden aan Han Jorna het hoogtepunt van het jaar. Vanwege de hoge besparing die met invoering van het idee is bereikt en de originaliteit van het idee, is Jorna's idee ook ingezonden voor de landelijke Oorkondedag van het NIVE Ideeëncentrum. Het Ideeëncentrum oordeelde ook positief over zijn idee. De eerste monteur van de Horeca Technische Dienst Regio Zuid in Eindhoven kreeg daarom in juni 1994 een landelijke oorkonde voor het beste idee uitgereikt.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1994 | | pagina 14