SOCIAAL JAAR VERSLA spreide medewerkers en onze bestuurder in Zoeterwoude. Veel tijd om te wennen was er eigenlijk niet. Een groot aantal adviesaanvragen betreffende de overname van agenten en drankenhandels moest worden behandeld. Ook de nieuwe unitstructuren en de voortgang van het proces Mensen Maken Heineken zorgden medio 1994 voor een grote betrokkenheid van de OR Commercie. Er is een speciale commissie gevormd, die tot doel heeft de ondernemingsraad en zijn achterban onderling te informeren over actuele zaken en elkaar daarbij te steunen. De OR en de regionale onderdeelscommissies hebben zich met behulp van een brochure aan hun collega's gepresenteerd. Ondernemingsraad Den Bosch 1994 was voor de OR Den Bosch opnieuw een hectisch jaar. Voornamelijk door de aandacht voor het Mensen Maken Heineken-proces, waarbij de OR actief betrokken was. De OR- Ieden hadden zitting in verschillende werkgroepen. Er is boven het collectieve Convenant ook een plaatselijk convenant afgesproken. In het kader van 'de medezeggenschap moet aansluiten bij de zeggenschap' zijn de commissies Verpakken en Brouwen begonnen overleg te voeren met de Produktiemanagers of hebben dit overleg uitgebreid. Het ligt in de bedoeling om deze werkwijze verder uit te diepen. In 1994 heeft de honderdste overlegvergadering plaatsgevonden. Dit was een mooie gelegenheid om invulling te geven aan het overleg nieuwe stijl in verband met de oprichting van de GOR. Bij deze gelegenheid is de heer De Goederen teruggetreden als overleg partner. De heer Ubbink heeft als unitmanager zijn taken over genomen. Hij is door de OR op persoonlijke titel ook voorgedra gen als overlegvoorzitter. De heer Ubbink heeft deze benoeming geaccepteerd. 1994 was het jaar van de driejaarlijkse ORverkiezingen. Dankzij een grote ondersteuning van het management was de opkomst tijdens de verkiezingen ongekend hoog. 1994 is uiteraard niet zonder wat wrijving verlopen. Vooral interpretatieverschillen voor wat betreft de uitvoering van het Convenant en het Sociaal Plan hebben gezorgd voor de nodige discussies. Maar de OR is ervan overtuigd dat met rede lijk overleg alle problemen op een zo goed mogelijke manier kunnen worden opgelost. OR Concern De nieuwe structuur van de Ondernemingsraden had ook gevolgen voor de OR Concern. Het aantal ORleden wijzigde van elf naar negen. Dit was mede het gevolg van de overgang van de afdeling Reclame Service Dienst naar de OR Commercie. Actuele zaken waren: de aanpak en voorbereiding van Total Qualitiy Management voor het hoofdkantoor en de discus sie rond en opstarten van de clusterorganisatie naar aanleiding van de werkgroep Company Effectiveness van de Raad van Bestuur. Over het gehele jaar hebben zowel de oude raad Amsterdam/Rotterdam als na 30 maart 1994 de nieuwe raad OR Concern een goed en constructief overleg gekend met hun over legvoorzitter, de heer H.P.P.M. Hofhuis. Zowel formeel als infor meel. De raad benoemde in voorkomende gevallen ad-hoc bege leidingscommissies die namens de raad de zaken uitwerkten en afdeden. Het contact met de achterban is altijd een punt voor de raad. De grote opkomst bij de verkiezingen was in dat verband een hart onder de riem. OR HTS Na de verkiezingen heeft HTS een eigen ondernemings raad gekregen, de OR HTS. Dit betekent een grote verbetering in de overlegstructuur. Het vergde enige tijd en inspanning om een

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1994 | | pagina 13