9 9 LOOPBAANONTWIKKELING/ PERSONEELVOORZIENING Loopbaanontwikkeling Zoals elk jaar gebruikelijk is, vond ook in 1992 een beoordelingsronde plaats. In 1989 is de beoordeling gekoppeld aan salarisverhoging. Sindsdien is de beoordelingsdicipline sterk toegenomen. In 1992 nam deze verder toe en werd 99,4% van de beoordelingen geretourneerd. In de Technische discipline waren er 53 benoemingen in de sala risgroepen 16 t/m 30. Voor de EFI-discipline was dat aantal 33 en voor Commercie 40. De benoemingen vonden voor het overgrote deel plaats op basis van de doorstroomplannen die zijn gemaakt na de potentieel- schattingsronde die in 1991 is gehouden. Het eerste project in dit kader is binnen de EFI-discipline opge start. Dit heeft er mede toe geleid dat 25% van de economisch/ financiële medewerkers in de salarisgroepen 16 t/m 30 in 1992 van functie is gewijzigd. Het voeren van loopbaangesprekken met medewerkers werd geïntensiveerd. Doel van deze gesprekken is de medewerkers te begeleiden in het uitstippelen van een loopbaanpad en de stap pen die zij daarvoor moeten ondernemen. Verder zijn in verschillende managementcursussen en introduc tieprogramma's voor nieuwe medewerkers presentaties gehou den over loopbaanontwikkeling. Daarin lag enerzijds de nadruk op de eigen verantwoordelijkheid van de medewerkers wat hun loopbaan betreft en het belang van eigen initiatief hierin. Anderzijds is inzicht gegeven in de systematiek die binnen Heineken wordt gebruikt om Management Development en Loopbaanontwikkeling te ondersteunen. Te denken valt aan het beoordelings- en potentieelschattingssysteem. Personeelsvoorziening In 1992 werd het algemeen management traineeship in twee opzichten aangepast. De duur van het traineeship is terug gebracht van 2 jaar naar 12-14 maanden. In dit (basis)jaar wor den opdrachten en stages uitgevoerd in 4 disciplines van elk ongeveer 3 tot 4 maanden. Het gaat hierbij om opdrachten en stages binnen Produktie, Verkoop, Marketing en Finance. Het basisjaar is voor elke trainee gelijk. In de oude opzet was boven dien sprake van een algemeen management traineeship. Dit is veranderd in een commercieel-, een financieel- of een produktie- management traineeship. worden gegeven, is een brochure. Maar ook het sociaal jaarverslag. Dit verslag wordt jaarlijks veelvuldig aangevraagd door mensen die zich willen oriënteren op de arbeidsmarkt of die daadwerkelijk willen solliciteren. "Ik heb me afgevraagd: 'wat willen zij weten?'. De belangrijkste feiten heb ik in mijn onder deel van dit verslag verwerkt. In 1992 ging bij drankenhandel Van Dorst- Liebrand-Olderaan een bijzondere proef van start. Normaliter hebben de verkooptelefo nistes uitsluitend telefonisch contact met de afnemers. Zij bellen hen op een vaste dag in de week op om de bestelling te noteren. Sinds juni '92 gaan de dames van de verkooptelefo- nie één dag in de week zelf naar de klanten toe. "Het doel is een beter contact met de klant te krijgen legt Milly van Ravenstein

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 9