A/t_ jfS. 1/ SOCIAAL JAARVER S LAG 19 9 2 ARBEIDSZAKEN FUNCTIEC1ASSIFICATIE Functieclassificatie heeft een druk jaar achter de rug. Ongeveer tweemaal zoveel functies als in andere jaren moesten worden beschreven. Ondanks het grote aantal aanvragen had Functieclassificatie veel aandacht voor de klanten: de medewerkers van wie een functie moest worden beschreven. Zorgvuldigheid is voor ons zeer belangrijk. Voor vele medewer kers was dit een eerste kennismaking met onze afdeling. Daarom hebben we diverse voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd. Daarin legden we uit met welke systemen Heineken werkt en hoe de procedures en planningen bij het beschrijven van een func tie zijn. Natuurlijk was er de mogelijkheid vragen te stellen. Zo kreeg ieder meer inzicht in onze werkwijze. In 1992 is een CAO afgesloten voor medewerkers in de groepen 1 tot en met 7. De hoofdpunten uit de CAO 1992 zijn: -Structurele salarisverhoging per 1 januari 1992 van 4,5% -De afspraak over de verlaging van de leeftijdsgrens voor de Overbruggingsregeling (de VUT-leeftijd tijdelijk van 62 naar 60 jaar) is met 10 maanden verlengd tot 1 januari 1997 -De leeftijd waarop de afbouwtoeslag niet meer wordt vermin derd, voor medewerkers die voldoen aan de vereisten in de relevante bepalingen, is verlaagd van 57,5 jaar naar 55 jaar -Medewerkers van de afdelingen Brouwen, Verpakken, Intern Transport en Bewaking/Beveiliging krijgen een vervangende vrije dag wanneer zij op een dag dat zij volgens rooster niet hoeven te werken, respectievelijk de opleiding LSBL, VAPRO, EVO of Beveiliging volgen. -Er is een bijlage opgenomen over gezond werken en kwaliteit van de arbeid. De bijlage bevat onder andere de volgende ali nea: "Heineken streeft naar goede arbeidsomstandigheden, een zo laag mogelijk ziekteverzuim en voorkoming van definitieve uitval door ten aanzien van (gedeeltelijk) arbeidsongeschikte medewerkers een actief reïntegratiebeleid te voeren". Pensioenen De pensioenen die reeds ingegaan zijn, zijn verhoogd met 4,5% per 1 januari 1993. In 1992 is een deelnemersraad ingesteld, waarin deelnemers en pensioengerechtigden evenredig zijn vertegenwoordigd. Alle leden van de deelnemersraad worden gelijktijdig benoemd. In 1992 heeft de afdeling Functieclassificatie als gevolg van de reorganisatie bij diverse onderdelen van onze onderneming een groot aantal functiebeschrijvingen gemaakt. Mede doordat de aanpassingen van de conceptfunctiebeschrijvingen door de func tiehouders meer tijd vroegen dan was gepland, is er een vertra ging van ongeveer 2 maanden bij de afwikkeling ontstaan. Velen vonden dat Functieclassificatie pas laat in het jaar met hun functiebeschrijving begon. Dit kwam doordat de afdeling Functieclassificatie in 1992 tweemaal zoveel aanvragen kreeg voor functiebeschrijvingen als anders. Toch kon Functieclassificatie de achterstand beperken. Dit is voor het grootste deel te danken aan de opzet om de organisatie onderdelen als geheel te beschrijven (afdelingsbeschrijving). Hierdoor kunnen de functies die bij een bepaald organisatie onderdeel behoren op efficiëntere wijze worden beschreven.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 6